Connect with us

Politika

Muharrem İnce: Bu Kumpası Ancak Kılıçdaroğlu İle Birlikte Bozarız

candaş tolga ışık - muharrem ince görüşmesi

Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddia edilen Muharrem İnce ile telefonda konuştuğunu söyledi.

​Işık, kişisel Twitter hesabından konuşmasına ilişkin detayları aktardı:

Bu yüzde 100 genel merkez kaynaklı bir komplodur. Parti zor duruma düşmüştür, bunun sebebi de parti yönetimindeki bir gruptur. 24 Haziran gecesi bana atılan iftiraların sahipleriyle ‘Saray’a gitti’ iftirasını atanlar aynı kişilerdir. Bu durumdan fayda çıkarmak değildir, planlı bir harekettir, prodüksüyondur. Bir gazetecinin yalan haberinden de ibaret değildir.

Şu saatten sonra haberin kaynağı kimdi kim değildi kısmının bir önemi yoktur. Orayı geçtik. Yapılacak bir tane iş var. Söz sırası Sayın Genel Başkan‘dadır. Sayın Genel Başkan konuşmalıdır. Gerçekten doğruladı mı bunu, doğrulamadı mı? Bunu açıklamak zorundadır.

Bu Kumpası Birlikte Bozarız

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da Muharrem İnce ile görüşmesini paylaştı. Yanardağ, bir paylaşımı üzerine İnce’nin kendisini aradığını belirtti ve aralarında geçenleri şu tweetle anlattı:

Muharrem İnce bir paylaşımım üzerine beni aradı. İnce, ‘Bu kumpas CHP’ye ve benden çok Kılıçdaroğlu’na kuruldu’ dedi. Bu önemli bir iddia. Partide disiplin soruşturması da isteyeceklerini belirten İnce, ‘Bu kumpası ancak Kılıçdaroğlu ile birlikte bozarız’ diye de ekledi.”

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir