Connect with us

Ekoloji

Bilkent Üniversitesi Kampüsünde Hayvanlara ‘Kafes’ Zulmü

Bilkent Üniversitesi Hayvan Dostları Kulübü

Bilkent Üniversitesi Hayvan Dostları Kulübü, üniversite kampüsü içerisindeki hayvanların kafesle yakalanmasına karşı kampanya başlattı. Öğrenciler bu uygulamanın bir an önce sona erdirilmesini isteyerek, düzenledikleri imza kampanyasına destek istedi.

Öğrenciler, hayvanların kafeslerle yakalanmayacaklarına dair üniversite yönetiminin geçmişte söz verdiğini fakat bu sözün tutulmadığını belirtti.

Bilkent Üniversitesi Hayvan Dostları Kulübü’nün Twitter hesabından şu açıklama yapıldı:

“Hayvan sever bir takipcimiz tatafından 2 gün önce aldığımız habere göre Bilkent’in kafesleri yeniden ortaya çıkmış… Bilkent Üniversitesi Hayvan Dostları Kulübü olarak senelerdir mücadelesini verdiğimiz konulardan birisi olan bu kafes tuzaklar hakkında defalarca kafesleri koymayacakları konusunda okuldan söz almamıza rağmen 2014’ten bu yana hala kafeslerle hayvan yakalama çalışması yapılmaktadır. Ancak bu kafeslere sıkışmış bir şekilde bulduğumuz dostlarımızdan günlerce aç susuz kalarak bitap düşenler de oldu. Görselde gördüğünüz kedimiz ise sakin masum bebeklerimizden biri. Kendisi kafese yakalandığı gibi fark edilen ve erkenden kurtarılan şanslı dostlarımızdan. Bu kafesler üniversitemizin ne adına ne de itibarına yakışır. Bilkent Üniversitesi’nin kampüs içinde yaşam mücadelesi veren hayvanlarına karşı olan bu tutumunu ve verdiği sözleri tutmama alışkanlığını, bu saygıdeğer üniversitenin öğrencileri olarak üzülerek kınıyoruz. Okulumuzun artık hayvanların yaşam haklarını gözeten bir kampüs haline gelmesini ve kafeslerini kulübelere çevirecek kadar bizlerle beraber yaşayan farklı yaşam formlarına da sahip çıkmasını temenni ve talep ediyoruz.” 

Öğrenciler, change.org’ta #bilkentkafeslerikaldır başlığı ile kampanya başlattı.

Ekoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekoloji/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir