Connect with us

Yerel

Sanatla Birleşen Kültürler Projesinin Finali Gerçekleştirildi

sanatla birleşen kültürler projesi

Türkiye ve Avrupa Birliği Şehir Eşleştirme Programı kapsamında, ‘Sanatla Birleşen Kültürler Projesi’ hayata geçirildi. Proje ile Türkiye’den Lüleburgaz ve Letonya’dan Rezekne’de 5-15 yaş aralığında 180 çocuk eş zamanlı eğitim gördü. Projenin finali 29-30 Kasım’da Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi.

Kurulan atölyelerde 180 çocuk için resim, seramik ve müzik sanat dallarında proje eğitmenleri tarafından eğitimler verildi. Her iki belediyenin proje ekiplerinin ve eğitmenlerinin katılımıyla oluşturulan ders programı ve konu içerikleri çerçevesinde çocuklar hem yeteneklerinin farkına vardılar hem de birlikte eğlenceli zaman geçirdiler.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleşen etkinliğe aileler de yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte kardeşlik halayı, dans gösterileri, resim-seramik sergileri, ritm, off ritm- müzik-bağlama-gitar-piyano-keman-p buzz performansı, bale performansı, solo performanslar, oyun etkinlikleri, kukla yapımı, workshoplar, drama ve sahne performansları gerçekleştirildi.

Lüleburgaz heyetinin Letonya/Rezekne kentine ziyareti ile başlayan projede, Türk ve Letonyalı eğitmenler önce Lüleburgaz’da ardından da Letonya’da bir araya geldiler. Lüleburgaz ve Rezekne’de resim, seramik ve müzik branşlarında eş zamanlı başlayan sanat buluşması eğitimi gerçekleştirildi.  Kardeşlik elçilerinin buluşması etkinliği kapsamında Rezekne kenti ziyaret edildi. Her iki kentte eş zamanlı yapılan resim yarışmasının ardından ailelerin bilinçlendirilmesi için seminer düzenlendi.

Sanat Buluşması ile Sanatla Birleşen Kültürler Projesi’nin finali gerçekleştirilmiş oldu.

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir