Connect with us

Yerel

Gastronomi Zirvesi Koordinatörü’nden Başkan Gerenli’ye Ziyaret

gastronomi lüleburgaz murat gerenli

Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Gastronomi Zirvesi Koordinatörü Ebru Koralı, derneğin Genel Sekreteri Şükran Yürekli ve Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır, Lüleburgaz Belediyesi’ne ait olan Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nde (LYLA) Belediye Başkanı Murat Gerenli’yi ziyarette bulundu.

Kısa adı TURYİD olan Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi Derneği tarafından iki yıldır düzenlenen global gastronomi ekonomi zirvesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlenecek. Bu yılın konusu “Trakya bölgesi lezzetleri” olacak. 25 Mart 2020 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan gastronomi zirvesi öncesinde Trakya Bölgesinde temaslarda bulunan dernek yöneticileri, yapılacak olan zirve ile ilgili bilgilendirme yaparak yerel yönetimlerin de sürecin içerisinde aktif olarak yer almasını istiyor. Trakya bölgesi ziyaretleri kapsamında belediye ziyaretleri de gerçekleştiren dernek yöneticileri, 6 Aralık Cuma günü Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Her Zaman İş Birliği Yapmaya Hazırız

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nde gerçekleştirilen görüşmede, dernek yöneticilerine Belediye Başkanı Murat Gerenli tarafından Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi gezdirildi. Trakya bölgesinde öne çıkan geleneksel lezzetlerin tanıtımının nasıl yapılacağı hakkında bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır, TURYİD yöneticileri Ebru Koralı ve Şükran Yürekli de yer aldı. Gerenli, Lüleburgazımızın tanıtımına ve yemek kültürünü ön plana çıkarmak için her zaman iş birliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Gerçekleşen ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Leyla Güncer ve Erol Özgür de hazır bulundu.

Gerenli twitter hesabından da, ziyaretleri için dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.