Connect with us

Politika

Erdoğan’dan Deniz Baykal’a Teşekkür

libya tezkeresi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında gündemdeki önemli gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, Libya tezkeresine destekleri için önce MHP Lideri Bahçeli’ye daha sonra da CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a teşekkür etti.

“Akdeniz’de, Libya’da emperyal heves içinde değiliz.” diyen Erdoğan, “Tek amacımız, kendimizin ve kardeşlerimizin hukukunu korumak” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Sayın Bahçeli’ye desteği için teşekkür ediyorum. CHP eski genel başkanı Sayın Deniz Baykal’a da Libya konusundaki devlet adamı tavrı için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Deniz Baykal, geçtğimiz günlerde Yeniçağ Gazetesi’ne verdiği demeçte, “Libya’yla yapılan askeri anlaşmamız çok önemli, emeği geçen herkesi kutluyorum. Libya’nın daha önceden yanında olmalıydık.” demişti.

Libya’da Yaşananlara Kayıtsız Kalamayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Libya gündemine ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“Libya’da yaşananlara kayıtsız kalamayız. Libya’yı kana ve ateşe bulayanlar ülkemize karşı kinlerini de sergiliyor.”

“Libya’da ateşkesi sağlamak için epeyce gayret gösterdik, ateşkesi yazılı hale getirmek için Trablus hükûmeti yapıcı tavır sergilemesine rağmen darbeci Hafter ateşkesi imzalamaya yanaşmadı, Moskova’dan kaçtı. Önce evet dedi, sonra ne yazık ki Moskova’yı terk etti, Moskova’dan kaçtı ve imzalamadı. Ama heyetimiz oradaki dürüst duruşunu sergileyerek imzasını arkadaşlarımız attı ve şu anda belge evrak her şey bizim elimizde. Biz görevimizi yaptık, bundan sonrası sayın Putin ve onun ekibine ait. Biz hiçbir zaman söylediğimiz sözü inkar etmeyiz. Hafter’in ortaya koyduğu şartlar gerçek yüzünü gösteriyor. Daha önceki anlaşmalarda sicilinin hiç de iyi olmadığını gayet iyi biliyoruz.”

“Bugün ateşkesi reddetmesi bizi hiç de şaşırtmadı. Ancak bu defa geçmişten farklı olarak işin içinde Türkiye var. Dün Moskova’da yürütülen görüşmelerin, darbeci Hafter’in gerçek yüzünü göstermesi bakımından olumlu buluyoruz.”

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.