Connect with us

Ekoloji

Yaşam Hakkı Savunucuları Avustralya Konsolosluğu Önünde Buluşuyor

avustralya konsolosluğu eylem yaşam hakkı savunucuları

Yaşam Hakkı Savunucuları, Yaşam Nöbeti’nin 30. gününde Avustralya Konsolosluğu önünde buluşuyor. Yaşamını yitiren canlar ve öldürülmesi planlanan develer için sesini yükseltecek olan aktivistler 17 Ocak Cuma (Yarın), saat 14.00’de Avustralya konsolosluğu önünde buluşuyor.

Neredeyse tamamı aylardır yanan Avustralya kıtasında yaşamını yitiren canlar, öldürülmesi planlanan develer ve varsa diğer canlılar için buluşuyoruz.
Yer: Harbiye, Asker Ocağı Cad. Süzer Plaza No:15, 34357 Şişli/Beşiktaş/İstanbul
Tarih: 17 Ocak
Saat: 14:00 pic.twitter.com/6OvXI7mqlX

— HAYDİ – Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi Ⓥ (@Haydi_17) January 15, 2020

Develerin Yaşam Hakkı Ellerinden Alınıyor

4 ay önce başlayan ve hala tam anlamıyla söndürülemeyen Avustralya yangınları devam ediyor. Yangınla mücadele devam ederken su kaynaklarına zarar verdiği iddia edilen yabani develer de yerel hükümet tarafından öldürülmeye başlandı. Şimdiye kadar 5 binin üzerinde devenin öldürüldüğü belirtiliyor.

Koalaların yaşam alanlarının önemli bir alanının ve koala nüfusunun yaklaşık üçte birinin tamamen yok olduğu, 500 milyondan fazla canlının yaşamını yitirdiği yangınlara duyarlı her insan desteğini sürdürürken, develerin ve bazı yabani atların yaşam haklarının elinden alınması büyük tepki çekiyor.

Ekoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekoloji/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.