Connect with us

Politika

Ekrem İmamoğlu, ‘Kayak Tatili’ Eleştirilerine Yanıt Verdi

ekrem imamoğlu yeni nesil siyaset

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi‘ye konuştu. İmamoğlu, “Deprem varken tatile gitmek doğru mu?” sorusuna “Ben klasik bir siyasetçi değilim, yeni nesil siyaset tarzına sahibim” yanıtını verdi.

Yeni Nesil Siyaset Yapıyorum

İmamoğlu “Siyaseti kutsamıyorum. Ben kimseyi aldatmıyorum. Yeni nesil siyaset yapıyorum. Kimse benden klasik siyasi tavırlar beklemesin” ifadelerini kullandı.

ekrem imamoğlu kayak tatili hürriyet

Yarkadaş Açıklamıştı

Önceki dönem CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da HaberTürk TV’de katıldığı programda benzer bir açıklama yapmıştı. Yarkadaş, “İmamoğlu, kayak tatili eleştirilerini değerlendirirken ‘Ben alışılageldik bir siyasetçi değilim, toplum buna alışacak’ yanıtını veriyor” demişti. Yarkadaş’ın sözleri sosyal medyada günün konusu haline gelmişti.

Ne Olmuştu?

Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Elazığ ve Malatya’daki deprem bölgelerini ziyaret ettikten sonra, İstanbul’a dönmüş, 26 Ocak Pazar akşamı da İstanbul’dan uçakla Erzurum’da geçmişti. Burada çocukları ile birlikte Palandöken Kayak Merkezi’nde tatil yaptığını duyuran İmamoğlu sosyal medya hesabından, “Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum’u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı” paylaşımında bulunmuştu. Paylaşım sonrası sosyal medyada birçok kesim tepki göstermişti.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.