Connect with us

Kültür

‘Freud’ Netflix Orijinal Dizisi: İlk Fragman Yayınlandı

freud netflix fragman

‘Freud’ Netflix Avusturya’daki ilk orijinal dizisi olacak. Dizi, ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Psikanalizin kuramcısı olan Avusturyalı nörolog Sigmund Freud’un gençliğinin anlatıldığı dizide, 19. yüzyıl Viyanası’nda kaybolma vakalarını ve cinayetleri çözme hikayesi konu alınıyor.

İzleyiciyi Sigmund Freud’un gençlik yıllarına götüren dizi, Freud’un 19. yüzyıl Viyana’sında kaybolma vakalarını ve cinayetleri çözme hikâyesini konu alıyor. Ancak bu sırada bir medyumla beraber gizemli bir komploya karışan Freud’u birbirinden ilginç olaylar bekliyor.

Aşk 101: Netflix’in Yeni ve Yerli Gençlik Dizisi

Freud Netflix – İlk Fragmanı

La Casa de Papel’in Yaratıcısından Netflix İçin Yeni Dizi: White Lines

23 Mart’ta Yayınlanacak

Freud, 23 Mart‘ta Netflix’te yayınlanacak. Fakat dizi önce 70. Berlin Film Festivali’nde gösterilecek.

23 Eylül Psikanalizin Yas Günü: Sigmund Freud’un Ölüm Yıl Dönümü

Sigmund Freud Kimdir?

6 Mayıs 1856’da Freiberg’de doğdu. Sperl Gymnasium’dan birincilikle mezun oldu. 1881’de Viyana Üniversitesi Tıp Bölümü’nü bitirdi. Latince, Fransızca ve İngilizce okudu. Kendi kendine İtalyanca, İspanyolca ve İbranice de öğrendi. 1883’te beyin anatomisi ve nöropatoloji uzmanı Theodor Meynert yönetiminde psikiyatri kliniğinde asistanlık yaptı. Mezun olduktan sonra da Brücke Enstitüsü’nde çalışmayı sürdürdü. 1885’te nöropatoloji doçenti oldu. Darwin’in teorisinden çok etkilendi. 1909’da konferanslar vermek üzere ABD’ye gitti. 1923’te üstçene ve damak kanserine yakalandı. 1938’de Nazilerden kaçmak için Viyana’dan göç etti, Londra’ya taşındı. 23 Eylül 1939’da orada hayatını kaybetti. Freud, prensipleri gereği kişisel hiçbir özel belge, anı defteri, mektup bırakmamış, hepsini yakmıştır. Bu nedenle, Freud’a dair ilk ve en kapsamlı bilgiler ilk olarak yakın dostu İngiliz psikaytr Ernest Jones’un 1953’te yayımlanan üç ciltlik Sigmund Freud’un Yaşamı ve Yapıtları adlı kitabıyla ortaya çıkarıldı. (The Life and Works of Sigmund Freud / 3 cilt 1953-57)

Psikanalizin Öncüsü Sigmund Freud: Bilinen Tek Ses Kaydı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir