Bizi Takip Edin

Politika

CHP’de Sürpriz: Eski Milletvekili Genel Başkanlık İçin Adaylığını Açıkladı

aytuğ atıcı chp kurultay kadir gökmen öğüt irem çiçek

Nisan ayında gerçekleştirilecek CHP 37. Olağan Kurultayı için siyaset kulisi ısınıyor. 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, büyük kurultayda genel başkanlık için aday adayı olduğunu açıkladı. Atıcı, “Hayallerimi gerçekleştirmek ve bu duygularımı Türkiye’nin her noktasına taşımak üzere 28-29 Mart’ta yapacağımız partimizin 37. Kurultayı’nda CHP’nin Genel Başkan aday adayı olarak bütün halkıma seslenmiş bulunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüse Yakalanan CHP’li Belediye Başkanı’ndan Mesaj

Partililer Reform İstiyor

CHP Mersin İl Başkanlığı’nda aday adaylığını açıklamak üzere bir basın toplantısı düzenleyen Atıcı, CHP’nin kurultaylarının Türkiye’ye ve partilerine yeni rotalar çizdiğini dile getirdi.

Açıklamasında partililerin reform istediğini belirten Atıcı, “Yeni öykü derken, bu yepyeni bir parti kurmak, partiyi tamamen yenilemek anlamında değil. Partimizin ilkeleri, varmak istediği hedefler çok güzel, demokrasi mücadelesi takdire şayan. Bunu daha ileriye götürmek için yeni öyküler yazmamız gerekiyor. Bu öyküyü hep birlikte yazacağız. Bu öykü buram buram demokrasi kokmalıdır. Elbette özgürlük ve eşitlik melodileriyle bezenmelidir. Bu öykünün her satırında adalet duygusu olmalıdır. Bu duyguyu herkes hissetmelidir. CHP’de iyiye doğru gelişim, değişim isteği hepimizin kulağını çınlatıyor. Hepimiz bunları duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Hangi İlin Kaç Kurultay Delegesi Var? Kimler Doğal Kurultay Delegesi?

Aytuğ Atıcı Kimdir?

1964, Adana doğumludur. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

Mersin Üniversitesinde Başhekimlik, Dekan Yardımcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu müdürlükleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu üyelikleri ile 2 dönem Mersin Tabip Odası Başkanlığı yaptı.

Kılıçdaroğlu Gözyaşlarını Tutamadı

24. Dönemde Mersin Milletvekili seçildi. Dışişleri, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarında görev aldı. Ayrıca Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu, Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu.

Nükleer Savaşa Karşı Uluslararası Doktorlar (IPPNW) ve Nükleer Silahsızlanma İçin Parlamenterler Birliği (PNND) Konsey Üyesi olarak da görev aldı.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Atıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

CHP’den ‘Fatih Terim’ Hamlesi: Suç Duyurusunda Bulunulacak

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.