Bizi Takip Edin

Gündem

‘Beni Virüs Değil, Bu Düzeniniz Öldürür’ Diyen Tır Şoförü Gözaltına Alındı!

‘Evde Kal’ çağrılarına “Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim. TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok” diyerek tepki gösteren tır şoförü gözaltına alındı. Şoförün ‘Kanunlara uymamaya teşvik’ iddiası ile gözaltına alındığı belirtildi.

Malik Yılmaz isimli TIR şoförü, çektiği videoda “Evde kal Türkiye. Nasıl kalalım baba. Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim. TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Elektriğimi, suyumu, kiramı ödeyemem” ifadelerini kullanmıştı.

Para kazanmak için çalışmak zorunda olduğunu söyleyen şoför sosyal medyada yayınladığı videoda “Bunları ödememek ölmekten beter zaten. Ha senin lafınla evde kalarak açlıktan ölmüşüz ya da virüsten. Ama beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o video:

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden Açıklama

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Sosyal medya üzerinde provakatif paylaşımlar yapan hesap sahipleri hakkında yapılan araştırmalar neticesinde Tik Tok ile yapılıp Twitter üzerinden paylaşılan Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik edici video paylaşımı yapan bir şahsın ilçemiz idaremiz dahilinde ikamet eden M. Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup 29.03.2020 günü saat 11.30 sıralarında ikametinde yakalanmış, mevcutlu olarak adliye ye çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır.

Şahıs hakkında “Kanunlara Uymamaya Teşvik “ suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Malik Yılmaz Serbest Bırakıldı

Malik Yılmaz, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

malik yılmaz

Diğer haberler için:

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Hastalığın En Üst Seviyeye Ulaşması An Meselesi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.