Connect with us

Yerel

Edremit Belediyesi’nden Sağlık Çalışanları İçin İş Birliği Protokolü

selman hasan arslan edremit belediyesi

Koronavirüs salgınına karşı risk altında bulunan sağlık çalışanlarına, ücretsiz konaklama hizmetinin sağlanması için yetkililer çalışmalarını sürdürüyor. Artan nüfusu ve kozmopolit yapısı sebebiyle Edremit’teki vakaların artma olasılığına karşı, Edremit Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolüyle Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediyesi olarak toplum sağlığı adına belediyenin tüm imkanlarının seferber edileceğinin teminatını verdi. İlçe Sağlık Müdürü İbrahim Burak Can, Başkan Arslan’a destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Protokol ile risk grubu içerisinde yer alan sağlık çalışanları, belediyeye ait otellerde ücretsiz olarak konaklayabilecek.

Edremit Belediyesi: Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız

Süreç boyunca ortaklaşa alınacak kararların görüşüldüğü toplantının ardından Başkan Arslan, “Bu zorlu günler gece gündüz bizim sağlığımız için kendi sağlıklarını hiçe sayan tüm sağlık personelimize bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Bu dönemde elimizden gelen her türlü desteği kendilerine vermeye hazırız. Yetkimiz dahilindeki tüm önlemleri güçlendireceğiz. Belediye ve tüm kurumlarla iş birliği içerisinde yurttaşlarımızın sağlığı için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre, Balıkesir’de toplam 87 koronavirüs vakası tespit edildi.

Edremit Belediyesi bünyesinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların acil ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu da oluşturulmuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir