Connect with us

Ekonomi

EPDK’ya Büyük Tepki: ‘Vatandaş Can Derdinde, EPDK Fatura!’

epdk

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), koronavirüs salgını nedeniyle elektrik ve doğalgaz faturaları için 3 ay süreyle sayaç okuması yapılmayacağını açıkladı. Mevcut fatura borçlarının ise geçmiş kullanıma göre düzenleneceği belirtildi. Karara, aralarında milletvekillerinin de yer aldığı çok sayıda kişi sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Akın: Vatandaş Can Derdinde, EPDK Fatura!

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, EPDK kararına sert tepki gösterdi. Akın, “EPDK tarafından korunan ve tek kollanan 72 doğalgaz ve 21 de elektrik şirketi. Vatandaşı ve çalışanları korumanın tek yolu doğalgaz ve elektriğin ücretsiz verilmesidir. Böylelikle fatura kesmek gibi bir zahmete de katlanılmaz. Vatandaş can derdinde EPDK fatura!” ifadelerini kullandı.

Gürer: Üç Ay Süreyle Elektrik ve Doğalgaz Faturaları Alınmasın

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer karara “Her kesim daralırken özel elektrik ve doğalgaz şirketleri de virüs için fedakarlık yapsın. Üç ay süreyle elektrik ve doğalgaz faturaları vatandaştan alınmasın. Üç ay sonrası yıl sonuna kadar elektrik ve doğalgaz vergileri kaldırılsın” diyerek tepki gösterdi.

Sönmez: Doğacak Mağduriyetler Düşünüldü Mü?

Ekonomist Mustafa Sönmez de “Diyelim kafe, berber sahibiyim, diyelim anneme taşındım, 3 ay hiç doğal gaz, elektrik kullanmadım, sen nasıl eskiden kullandığım miktar üstünden fatura kesersin? Bu gibi durumlardan doğacak mağduriyetler düşünüldü mü?” ifadelerini kullandı.

Kabaş: Ocak’ta Ödediğim Doğalgaz Faturasını Umarım Haziran İçin Geçerli Saymazlar!

Gazeteci Sedef Kabaş da, “Ocak’ta ödediğim doğalgaz faturasını umarım Haziran için geçerli saymazlar!” temennisinde bulundu.

Oğan: Bu Karar Alenen Fırsatçılıktır

Sinan Oğan da karara tepki göstererek, “Esnaf dükkanını kapatmış, öğrenci memleketine gitmiş evde herhangi bir tüketimi yok, üretim durmuş, yeni abone olanlar var vs. 3 ay fatura bedeli almasanız ne olur? Bu karar alanen fırsatçılıktır!” şeklinde paylaşım yaptı.

İLGİLİ HABER – Ünlü Profesör Daron Acemoğlu Uyardı: Kriz Katlanarak Büyüyor

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir