Connect with us

Yerel

Beşiktaş Belediyesi’nin Projeleri EUROCITIES’de Örnek Gösterildi

beşiktaş belediyesi rıza akpolat eurocities

Avrupa Şehirler Birliği olarak adlandırılan EUROCITIES, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı Avrupa’da yapılan örnek çalışmaları web sayfasında paylaşıyor. Salgın süresince hayata geçirdiği projelerle Beşiktaş Belediyesi, EUROCITIES’de örnek belediye olarak gösterildi.

Beşiktaş Belediyesi salgın sürecinde verdiği Psikolojik Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Diyetisyen ve Fizyoterapi Hizmetlerinin online platformlar ile sunulması, sokaktaki sahipsiz hayvanların aç kalma tehlikesine karşı 300 üzeri noktada yapılan besleme çalışmaları ve belediyeye ait YouTube kanalı üzerinden çocuklara yönelik gerçekleştirilen yayınlar EUROCITIES web sayfasında paylaşıldı.

Beşiktaş Belediyesi: 100. Yılında Her Evde Kutlu Olsun!

Beşiktaş Belediyesi yüz yüze görüşmenin toplum sağlığı açısından güvenli olmadığı için, vatandaşların ihtiyaçlarına online platformlar aracılığıyla cevap vermeye çalışıyor. Online danışmanlık hizmetleri, alanında uzmanlaşmış psikolog, diyetisyen, aile danışmanı ve fizyoterapistler tarafından sağlanıyor.

Beşiktaş Belediyesi sokaktaki sahipsiz hayvanlar için ‘Mobivet’ (Sokak Hayvanları Ambulansı) da devreye alındı. Vatandaşlardan gelen ihbarlar sonucu, uzman veterinerler hayvan ambulansı ile hayvanların tıbbi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: Neyi Anlatamıyoruz, Anlamıyorum

Çocuklar İçin Yapılan Youtube Yayını

Beşiktaş 100. Yıl Satranç Turnuvası Başlıyor

EUROCITIES Nedir?

1986 yılında kurulan EUROCITIES, 39 Avrupa ülkesinden yaklaşık 190 şehrin yerel yönetimlerini ve belediyelerini bir araya getiren uluslararası bir ağdır. Avrupa Şehirleri’nin kültür, çevre, ekonomi vb. alanlarda bir araya gelmesini, ortak çalışma içinde olmalarını sağlamayı ve bu şehirler arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmeyi amaçlamaktadır. Sürdürülebilir bir kalkınma politikası takip edilerek yaşam kalitesi yüksek bir gelecek yaratılması doğrultusunda ortak bir vizyon geliştirilmesi ve bu vizyonun gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütülmesi amacıyla kurulmuştur. EUROCITIES, üye şehirler arasındaki bilgi ve fikirlerin paylaşılması yönünde bağlantı oluşturmakta, tecrübeleri aktarmada aracı olmakta, ortak problemleri analiz etmeyi sağlamakta ve yenilik getiren çözümleri geliştirmekte yardımcı olmaktadır.

Türkiye’nin İlk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali Petival Beşiktaş’ta

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir