Connect with us

Ekonomi

Startup’lar İçin ‘Albaraka Garaj 2020’ Başvuruları Başladı

albaraka garaj 2020 startup

Albaraka Türk’ün, girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak ve yenilikçi ürün ve hizmet sahibi girişimleri desteklemek için kurduğu Albaraka Garaj, “Garaj2020” sezonu adını verdikleri dördüncü dönem başvurularını başlattığını duyurdu. Türkiye genelinde tüm girişimcilerin online olarak yapacağı başvurular, 1 Haziran 2020 tarihinde kadar devam edecek.

Albaraka Garaj ile hem startup’ları destekleyen hem de kendi kurum kültürüne ve dijitalleşme yolculuğunda önemli katkılar sağlayan Albaraka Türk, bugüne kadar 2 binin üzerinde başvuru aldığı Albaraka Garaj’da 34 girişimi destekledi. Bu yıl 4. Dönem başvurularını almaya başlayan Albaraka Garaj için, başvurmak isteyen tüm girişimciler, 13 Nisan – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında albarakagaraj.com adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Albaraka Garaj: Temmuz’da Ön Hızlandırma Programı Başlayacak

13 Nisan’da başlayan ve 1 Haziran’da sona erecek başvuruların ardından elemeler gerçekleştirilecek. Yapılacak elemelerin ardından seçilen girişimler temmuz ayı itibariyle ön hızlandırma programına başlayacak. Ön hızlandırmada girişimcilere verilecek eğitimler ve ödevlerin ardından girişimciler üst yönetime yapılacak demoday elemesinin ardından hızlandırma programına başlayabilecek. Girişimcilere birçok fırsatın sunulduğu Garaj’da 50 bin TL’ye kadar finansal destek, POC imkanı, mentor görüşmeleri, açık ofis imkanı ve yurtdışı açılımı desteğinin yanı sıra, Albaraka Portföy Yönetiminde kurulan Girişim Sermayesi Fintech Yatırım Fonu ile yatırım desteği de sunuluyor. Standart eğitimlerin yerine girişimcilerin talepleriyle oluşturdukları bir eğitim programı da girişimcileri bekliyor. Ayrıca Albaraka’nın sunduğu Açık Bankacılık Platformu ile girişimciler bankacılık API’lerini ücretsiz olarak kullanabilecek ve kendi uygulamalarına entegrasyonlar yapabilecekler.

Bir Problemi Girişime Nasıl Dönüştürebilirsiniz? – 1

İlk 3 Sezonda 7 Milyona Yakın Yatırım Yapıldı

Şimdiye kadar 34 girişimi destekleyen Albaraka Garaj’da ilk üç sezonda toplam 7 milyona yakın yatırım yapıldı. Albaraka Garaj girişimleri ile 30’dan fazla POC çalışması ve ürün doğrulaması yapılan süreçte 8 Milyon TL’ye yakın ürün satın alımı gerçekleştirildi ve banka bünyesinde kullanılmaya başlandı. Ayrıca 3 dönem boyunca girişimcilere 1 Milyon TL’lik finansal destek sağlandı.

Hedeflerine Giden Yolda Startup’ların Yanındayız

Bugüne kadar iki binin üzerinde başvuru aldıklarını ve 34 startup’ı desteklediklerini belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Albaraka Garaj’da geride bıraktıkları üç senede çok başarılı startup’ların çıktığını ifade etti. Utku “Bu yıl dördüncü sezonuna başladığımız Albaraka Garaj için oldukça heyecanlıyız. Yaşanan koronavirüs salgını bize yenilikçi, esnek çalışabilen ve değişime hızlı adapte olabilen start up’ların ne kadar önemli olduğunu tekrar gösterdi. Bizim için katılım bankası demek girişimi desteklemek demek. Bu nedenle bu sezon da hiçbir aksaklık olmadan programımıza başlamak istedik. Temenni ediyorum ki yeni girişimci adaylarımız ortaya koyacakları yepyeni fikir ve projelerle hem bizlere hem de ülkemize katkı sağlayacak ve bu sıkıntılı dönemde hepimize ilham vereceklerdir. Albaraka olarak girişimcilere Albaraka Garaj’da projelerini hayata geçirmeleri için birçok destek sunuyoruz. Sahip olduğumuz ekosistemle yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına katkı sağlıyoruz. İlk üç dönemde olduğu gibi bu dönemde de onların yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz. Başvurularını başlattığımız dördüncü sezon tüm girişimcilerimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Girişimcilere Özel: En Çok Kullanılan Girişimcilik Jargonları

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.