Connect with us

Ekoloji

Sıpayı Köpeklere Öldürten Zanlı Tepkiler Sonrası Tutuklandı

ankara sıpa köpek berat kaya

Ankara’da iki ay önce iki köpeğini sıpaya saldırtan ve görüntüleri internette paylaşan Berat Kaya, tekrar gözaltına alındı.

Kaya sevk edildiği mahkemece serbest bırakılmıştı. Kaya’nın serbest bırakılması üzerine sosyal medyada #BeratKayaTutuklansın etiketi gündem oldu. Tepkilerin ardından Haymana Cumhuriyet Savcılığı, Kaya hakkında tekrar gözaltı kararı verdi.

Evcil Hayvanlar Terk Ediliyor: İnsanlar İlk Önce Kendi Yoldaşını Satıyor

Ankara’nın Haymana ilçesinde, çoban köpeklerine saldırttığı sıpanın ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Berat Kaya (24), sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı. Tepkilerin ardından Berat Kaya için  Haymana Cumhuriyet Savcılığı tarafından yeniden gözaltı kararı verildi.

Tepkiler üzerine yeniden gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Koronavirüsün Görünmeyen Mağdurları, Sokağa Terk Edilen Evcil Hayvanlardır

Hapis Cezası Olmadan Vahşet Durmaz

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, saldırıya ilişkin “Sıpaya saldıran ve öldüren köpeklerin sahibi tutuklanmak istemi ile hakim karşısına çıkartıldı. İki ay önce şikayetçi olmayan sahibi yaşlı ve çaresiz. Yasada hapis cezası olmadan vahşet durmaz” dedi.

Ankara Valiliği ise olaya ilişkin yaptığı açıklamasında, “3 Mayıs 2020 tarihinde 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan bir ihbarla, ilimiz Haymana ilçesinde B. K.’nin kendisine ait çoban köpeklerini eşek yavrusunun üzerine saldırttığı ve bahse konu bir videoyu kendisine ait sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayınladığı tespit edilmiştir. Söz konusu ihbarı müteakip Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş ve Cumhuriyet Savcısı tarafından şahsın mevcutlu olarak adli makamlarına sevk edilmek üzere gözaltına alınması talimatı ile şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili olarak adli soruşturma başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Kaplumbağaları Öldüren Caniden Akıl Almaz Savunma

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir