Bizi Takip Edin

Kültür

Netflix’in ‘Aşk 101’ Dizisi Hakkındaki Savcılık Kararı Belli Oldu

aşk 101 savcılık netflix

Netflix’in yeni gençlik dizisi ‘Aşk 101’ hakkındaki savcılık kararı belli oldu. Savcılık, gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği ileri sürülerek şikayet edilen dizi hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

CİMER’e yapılan bir ihbarda, Netflix Türkiye yapımı dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği ileri sürüldü.

Merakla Bekleniyordu: Aşk 101 – Netflix’in Yeni ve Yerli Gençlik Dizisi

Aşk 101: Kamuya Açık Değil Vurgusu

Savcılık kararında söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığını, dizinin yayınladığı Netflix platformuna üye olunması gerektiği ve üyelik için de ücret talep edildiğini belirtti.

Kararda, kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizide insanların yine iradesiyle izlememesi gerektiği belirtilip, ihbar değerlendirmeye alınmadı.

Yeniçağ’ın aktardığına göre, savcılık şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Netflix’in 4. Yerli Dizisi Olmuştu

‘Hakan: Muhafız’ ile ilk orijinal Türk dizisini çeken Netflix, Beren Saat’li ‘Atiye’ dizisi ve ‘Rise of Empires: Ottoman’ ile yerli dizilere devam etmişti. Aşk 101’in Netflix’in dördüncü yerli dizisi oldu. 8 bölümden oluşan dizi, ilk sezon olarak platforma yüklendi.

La Casa de Papel’in Yaratıcısından Netflix İçin Yeni Dizi: White Lines

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.