Connect with us

Ekonomi

KWORKS 2020 YILI Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programları Başladı

kworks hızlandırma girişim 2020

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS 2020 yılı Hızlandırma Programlarını başlattı.

Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS hızlandırma programları düzenleyerek girişimcileri desteklemeyi sürdürüyor.

Teknolojik girişimleri destekleyen Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi, düzenleyeceği ‘Hızlandırma Programı’ ile teknolojik girişim kurmak isteyen girişimcilere atölye çalışmalarına katılma hakkı, birebir mentorluk desteği ve program kapsamında yatırımcılarla buluşma imkânı sunuyor. Eğitim, mentorluk, teknolojik altyapı, hukuk danışmanlığı gibi desteklerle iş modelini ispatlamış girişimlerin hızla ölçeklenmelerini sağlayan KWORKS’20 Hızlandırma Programları başladı.

Bu yıl KWORKS Hızlandırma, KWORKS Ön Hızlandırma, KWORKS Kampüs Derin Teknoloji ve KWORKS Kampüs Ön Hızlandırma olmak üzere 4 farklı programda yer alan 32 girişim, KWORKS desteğiyle büyüyecek. KWORKS’20 programlarında yer alan girişimlerin %81’ini SaaS ve/veya derin teknoloji girişimleri, %19’unu ise Web/Mobil Uygulama girişimleri oluşturuyor.

Startup’lar İçin ‘Albaraka Garaj 2020’ Başvuruları Başladı

KWORKS 2020 Hızlandırma Programı Girişimleri

Adsbot: Makine öğrenmesi ile Google reklam optimizasyonu ve otomasyonu çözümüdür.

Emoty.AI: Medya ve kullanıcı deneyimi tabanlı şirketler için yapay zekâ destekli B2B ve SaaS duygu durum analizi hizmetleri sunmaktadır.

İlk6Yıl: AÇEV’in erken çocukluk uzmanları tarafından bilimsel araştırmalarla oluşturduğu, 0-6 yaş arası çocuğun gelişiminde ve bakımında kullanıcıların faydalanabileceği kanıta dayalı uzman bilgilerin yanı sıra, ihtiyaç duyulan ebeveyn araçlarının da bir arada olduğu uygulamadır.

Macerita: Türkiye’nin interaktif macera haritası ve doğa sporları platformudur.

RentRovi: Konut sahipleri ve kiracılar için uçtan uca; doğrudan, masrafsız ve güvenilir bir deneyim sunan orta ve uzun dönem, konut kiralama uygulamasıdır.

Sentinel: Endüstriyel alanlarda iş güvenliği amacıyla insan tespiti gerçekleştiren yapay zekâ tabanlı bir video analiz platformudur.

SmartOpt: Uçtan uca tedarik zinciri yönetimi için özelleștirilebilen çözümler sağlar; istatistiksel analiz, makine öğrenimi, matematiksel ve istatistiksel modelleme, yapay zekâ ve optimizasyon teknolojilerini kullanarak tedarik zincirinin etkin yönetimine imkân verir.

ZGN: Endüstriyel taşıyıcı ve istifleyici araçlara otonom çalışma yeteneği kazandırmaya yönelik giydirilebilir teknolojili ve modüler yapıda otonom kontrol üniteleri geliştiren bir girişimdir.

Bir Problemi Girişime Nasıl Dönüştürebilirsiniz?

KWORKS’20 Ön Hızlandırma Programı Girişimleri

KWORKS’20 Ön Hızlandırma Programı,sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeli oluşturma potansiyeline sahip erken aşama girişimlerin, iş fikirlerini doğrulamaları için tasarlanmış bir programdır. KWORKS’20 Ön Hızlandırma Programı Girişimleri:

CO-1: Yapay zekâ proje verilerini kesin doğrulukla etiketleyip temizleyen, oyunlaştırma tabanlı, yapay zekâ destekli, kolektif veri etiketleme yazılımıdır.

Jetlexa: Sözleşmelere ihtiyaç duyan firmalar ve hukuk büroları için geliştirilmiş yenilikçi bir sözleşme otomasyon yazılımıdır.

Pencere: Mekândan bağımsız karşılıklı iletişim ve üretim için uzaktaki mekâna açılan yüzey geliştiren teknoloji girişimidir.

Sanction Trace: Uluslararası yaptırım programlarını ve listelerini müşterileri için entegre bir şekilde izleyen bir RegTech girişimidir.

Simpicy: Otomat teknolojilerine uzaktan erişim ve profesyonel yönetim kolaylığı sağlamaktadır.

Türkçeyaz: Kendi geliştirdiği modeller ve algoritmalar çatısı altında doğal dil işleme teknikleri kullanarak, metinlerdeki yazım ve dil bilgisi hatalarının bulunmasına yardımcı olur, Türkçenin dijital ortamlarda doğru, etkin ve anlaşılabilir kullanılmasını sağlar.

Tulpar Robotics: Yeni nesil mayın tarama otomasyon robotları.

VulnHero: IT altyapısını kendi yöneten kurumlar için güvenlik açıklarını ve yamalarını daha kolay takip edebilmelerine ve daha verimli yönetebilmelerine yardımcı olan SaaS ürünüdür.

Girişimci Olmak İçin Ne Zaman Adım Atmalısınız?

KWORKS’20 Kampüs Derin Teknoloji Programı Girişimleri

KWORKS’20 Kampüs Derin Teknoloji Programı, Koç Üniversitesi akademisyenleri ve lisansüstü öğrencileri tarafından kurulan validasyon aşamasındaki derin teknoloji girişimlerine yönelik ön hızlandırma programıdır. KWORKS’20 Kampüs Derin Teknoloji Programı Girişimleri:

Eileen: Astımlı çocukların akciğerlerinde meydana gelen daralma sonucu oluşan hırıltı şiddetini tespit edebilen, giyilebilen bir teknolojidir.

EVSAR: EVde SAğlık ve Rotalama karar destek sistemi, bakım, tedavi veya tıbbi takibi gereken hastaların önceliklerine göre ardışık günler için optimal ziyaret çizelgesini ve mobil sağlık ekiplerinin günlük rotalarını planlar.

Fetalİst: Gebelik esnasında fetüsün cerrahi gereksinimi olan hastalıklarının teşhisini ve bu teşhisin ailelere aktarımını kolaylaştıran bir yapay zeka çözümüdür.

IonGenics: Analiz, kimya, temel araştırma ve Ar-Ge laboratuvarlarındaki birçok uygulama için elektrokimyasal prensiplerle çalışan sistemler geliştirmeyi ve üretmeyi hedefliyor.

Metal 3D Printing by Robotic Arm: Robotik kol ve kaynak teknolojilerinin entegrasyonu ile 3 boyutlu metal yazıcı geliştiren ve oluşturulacak cihaz ile büyük boyutlu havacılık metallerinin katmanlı imal edilmesini amaçlayan bir derin teknoloji girişimidir.

SentireAI: Psikologların ve araştırmacıların ani duygu değişimlerini ve abnormaliteleri tespit etmesine yardımcı olacak makine öğrenimi ve yapay zekâ tabanlı mobil platformlarda çalışabilecek bir yazılımdır.

Öğrenilmiş Dersler: Bu 10 Girişimcilik Hatasını Yapmayın

KWORKS’20 Kampüs Ön Hızlandırma Programı Girişimleri

KWORKS’20 Kampüs Ön Hızlandırma Programı,Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunları tarafından kurulan, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeli oluşturma potansiyeline sahip erken aşama girişimlere yönelik ön hızlandırma programıdır. KWORKS’20 Kampüs Ön Hızlandırma Programı Girişimleri:

Bug Design: IoT altyapısı ile kargo, kurye ve kullanıcının sistemle bağlantı kurabildiği, özel şifreleme teknolojisi ile kişisel verilerin görüntülenmeden doğrulanabilmesini sağlayan ve piezoelektrikli özellikli kumaşı ve güvenlik çözümleri ile hırsızlık/vandalizm problemlerini önlemeyi amaçlayan akıllı bir posta kutusudur.

IntRide: Personel ve öğrenci servislerinin rota optimizasyonunu yapan, servislerin, çalışanların / öğrencilerin ve rotaların dinamik bir şekilde takip edilmesini ve yönetilmesini sağlayan web ve uygulama tabanlı bir platformdur.

MakeupGo: Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak kozmetik sektöründe yenilikçi çözümler sunan ve müşteri deneyimini maksimize etmeyi amaçlayan bir teknoloji girişimidir.

Manjo: Restoranların, misafirlerinden aktif satış ve hizmet optimizasyonu çözümleri ile maksimum kar elde edebilmelerini sağlayan, misafirlerinin ise sipariş verme ve ödeme yapmalarını kolaylaştıran restoran yönetim platformudur.

Parkpilot: Kameralardan aldığı görüntüyü işleyerek, derin öğrenme algoritmalarıyla birleştiren ve bu sayede en uygun park noktasını uygulama kullanıcılarına ileten bir uygulamadır.

TripRouter: Makine öğrenmesi destekli algoritması sayesinde kullanıcılarının tatil alışkanlıklarını analiz ederek onlara en ideal tatil planını 1 dakikadan kısa sürede sunabilen bir platformdur.

Prof. Dr. Erhan Erkut: Girişimcilikten Başka Çaremiz Yok

KWORKS Hakkında

KWORKS, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi, fikirlerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir yenilikçi girişimlere dönüşmesi için, girişimcilere yenilikçi bir ekosistem yaratmak amacıyla Kasım 2014’te kuruldu. Üretilen yeni bilginin toplumda faydaya dönüşmesini hızlandırmayı amaçlayan KWORKS, ticarileşme süreçlerinde sağladığı altyapı ve mentorluk destekleriyle hızlandırıcı rolü üstleniyor. Girişimcilerin güncel ve etkin yöntemleri kullanarak iş modeli oluşturmasına zemin hazırlayan KWORKS ekibi; 50’yi aşkın mentorun yanı sıra, girişimci ve ileri görüşlü iş insanlarından oluşan Üst Kurulu’nun desteğiyle, girişimcilere önemli bir deneyimin aktarılmasına aracılık ediyor. Ülkemizde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmayı amaç edinen KWORKS; girişimciler, yatırımcılar ve girişimcilik ekosisteminin diğer paydaşları için önemli bir buluşma noktası olarak görev yapıyor. KWORKS, Şişli’deki 1200 m2’lik alanında girişimcilere 7 gün 24 saat çalışabilecekleri bir ortam sunuyor.

Aynı Hataları Tekrarlamayın: Girişimler Neden Başarısız Olur?

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.