Connect with us

Spor

Liglerin Başlatılma Tartışması: Spor Yazarı Arif Kızılyalın Yorumladı

Arif Kızılyalın Ligler

Gazeteci ve Spor Yazarı Arif Kızılyalın, liglerin başlatılmasına ilişkin yaşanan tartışmaları K2 Haber’e değerlendirdi.

Liglerin başlatılması üzerine tartışmalar sürüyor. Şenes Erzik’in açıklamalarından sonra liglerin geleceği tartışılıyor. Almanya’da liglerin başlatılmasına rağmen, sürecin nasıl gelişeceğini kimse ön göremiyor. Türkiye’de de liglerin başlatılmasına birçok kulüp ve teknik heyet karşı çıkarken, federasyon ligleri başlatma ısrarını sürdürüyor.

Liglerin belirlenen 12 Haziran’da başlatılmasının çok erken olacağını belirten Kızılyalın, “Türkiye koronavirüs salgını konusunda İtalya ve İspanya’nın 3 hafta gerisinden geliyor. İtalya ne yapıyorsa, onların 3 hafta arkasında kalmanın önemli olacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Arif Kızılyalın: Anlık Gelir Gelmezse Türk Futbolu Ayakta Kalamaz

Türk Futbolunun ekonomik çöküş içerisinde olduğunu belirten Kızılyalın, “Federasyonun kaygısı Türk futbolunun ekonomik açıdan çöküş içerisinde olmasıdır. Çünkü anlık gelir gelmezse, Türk futbolu ayakta kalamaz. Anlık gelir de naklen yayın ve bahis gelirlerini içeriyor.

Fatih Altaylı’nın da dediği gibi bu iki şirketin federasyon üzerinde tahakkümü var. Eğer maçlar oynanmazsa ödeme yapmayız diyorlar. Avrupa’da maçlar oynanmadan da ödeme yapılabiliyor ya da federasyon, devlet karşılayabiliyor. Bizde böyle bir durum söz konusu olmadığı için futbol federasyonu mecburen oynatmak zorunda kalıyor.” ifadelerini kullandı.

ÖZEL HABER | Onnik Azinyan: Ligler 18 Temmuz’a Ertelenebilir

Şenes Erzik: Ligler 12 Haziran’da Başlayamaz

UEFA’nın liglerin Ağustos’un başına kadar bitirilmesini istediği sırada koronavirüs sürecinin bu kadar hızlı gelişeceğinin bilinmediğini, gidişatın kötü olduğunu, birçok takımda pozitif vakalar çıktığını belirten Türk futbolunun duayen isimlerinden Şenes Erzik, liglerin Ağustos sonuna doğru başlayacağını düşündüğünü söyledi.

Para hesabına girmenin en son yapılacak şey olduğunu, virüsün yayılma hızında değişiklik olmasının beklenmesi gerektiğini bildiren Erzik, önceliğin sağlık olduğunu, virüsün etkisinin en yakın zamanda ortadan kaldırılmasını beklediğini belirtti.

1990’dan beri UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Kupası ve Kupa Galipleri Kupası’nda komite başkanlığı yaptığını belirten Şenes Erzik, COVİD-19’un takvimi zorladığını, ekonomik tarafını liglerin tamamlanamazsa düşünüleceğini, kulüplerin mali durumunun yalnız Türkiye’de değil her ülkede çok kötü olduğunu ifade etti.

Futbolda Oyuncu Değişikliği Sayısında Önemli Hamle

Liglerin 12 Haziran’da Başlayacağı Duyurulmuştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen futbol liglerinin 12-13-14 Haziran’da başlatılacağını açıklamıştı.

TFF Başkanı Özdemir Süper Lig’in Yol Haritasını Açıkladı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir