Connect with us

Gündem

İzmir Müftüsü Balkan: Bu Çirkin Hadiseyi Kimse Bütün İzmir’e Mal Etmesin

İzmir müftüsü şükrü balkan çav bella cami

Şehirdeki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik çalınması ile ilgili açıklamalarda bulunan İzmir Müftüsü Şükrü Balkan, “Dört buçuk milyon kişinin yaşadığı İzmir’de bir ya da bir kaç kişinin yaptığı bu çirkin hadiseyi kimse bütün İzmir’e mal etmesin lütfen. Bu çok büyük bir haksızlık olur” ifadelerini kullandı.

İzmir İl Müftüsü Şükrü Balkan, Habertürk TV’de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. “Bizi üzen, kanımıza dokunan bir olay yaşadık” diyen Balkan, “Namaz kılmayan insan da, dindar olmayan insan da her zaman saygı duymuştur. Ondan dolayı böyle bir olayın yaşanması bizi üzdü, kanımıza dokundu açıkçası” dedi.

Olay üzerinden İzmir ile ilgiliyanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Balkan, “Dört buçuk milyon kişinin yaşadığı İzmir’de bir ya da bir kaç kişinin yaptığı bu çirkin hadiseyi kimse bütün İzmir’e mal etmesin lütfen. Bu çok büyük bir haksızlık olur. İzmir, sevginin saygının, hoşgörünün hakim olduğu bir şehir. Buna da dikkat edilmesi ve bu tür söylemlerden uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. Böyle olmasını arzuluyorum” şeklinde konuştu.

Kafe, Restoran ve Lokantalarda Alınacak Tedbirler Belli Oldu

İzmir Müftüsü Balkan: Saldırı Profesyonellerin İşi

Balkan olayın teknik detaylarına da değinerek “Konuyla ilgili görüştüğümüz uzmanlar sisteme girmenin imkansız olmadığını ancak sıradan vatandaşların yapabileceği bir işlem olmadığını söyledi. O yüzden bu işi yapanların profesyonel olduğu ifade ediliyor” dedi.

Balkan, ikinci saldırının ardından devamı gelir düşüncesiyle güvenlik sağlanıncaya dek geçici bir süreyle sistemi kapattıklarını da kaydetti.

Maaşını Az Bulan Başkan Yardımcısı Kendi Belediyesini Mahkemeye Verdi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir