Connect with us

Politika

İYİ Parti Lideri Akşener, Siyasetteki En Zor Gününü Anlattı

meral akşener halk tv

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘siyasetteki en zor gününü’ anlattı.

Meral Akşener, “Siyasetteki en zor günüm, ‘Kara gün’ dediğim 16 Nisan 2017 referandum gecesidir. 28 Şubat’ı, 7 Haziran’ı da yaşadım. İftiralarla da çok karşılaştım ama. O gece benim için başkaydı. Kara gündü” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV’de yayınlanan ‘Liderler ile Bayram Sohbetleri’ programına katıldı. Burada Özlem Gürses’in sorularını yanıtlayan Akşener, önemli açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu’ndan Tepki: Bu Millet Hakkını Helal Etmez

Akşener: Herkesin Kendi İşini Yaptığı Bir Türkiye’ye İhtiyacımız Var

“Eskiden saygı vardı. Kimse kimseye inancını dayatmazdı. Dindarın da daha sekülerin de milli bayramlara karşı derin bir saygısı vardı. Benim babamın babası Rumeli’nin derin müderrislerinden biriydi” diyen Akşener, devamında şunları kaydetti:

“Ben de insan olarak dindar olmaya gayret eden biriyim. Bize ilk vasiyet edilen şu: ‘Hocaların aleyhinde konuşmayın, peşinden de gitmeyin.’ Ben tarihçiyim, ilahiyat eğitimi almadım. Herkesin kendi işini yaptığı bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Laiklik ilkesini din adamları, siyasetçiler tartışır da hukukçular tartışmaz. Aslında bu hukuki bir kavramdır. Laikliğin olmadığı bir demokrasiyi götüremezsiniz. Bugünün siyasetine baktığımızda kavramlar eskiden de içi boşaltılırdı ama naif bir şekilde yapılırdı. Şimdi çok çirkin bir şekilde yapılıyor. Böyle bir sistemde konfor alanını belli siyasetçilerin bırakmadığını gördük.”

Akşener’in açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde:

CHP’li Özel: Camilerden Müzik Çalınması Bir Provokasyondur

Konforlarından Çok Memnunlar

“Londra’dan bizim ekonomimize saldırı var diyorlar. Bunun önüne birlik ve beraberlikle geçebiliriz. Ben bir memleket masası kuralım, ister tek tek ister sırayla o fotoğrafı tüm dünyaya gösterelim. Hiç beklemediğim bir tavırla karşılaştım. Sayın Bahçelinin tutumunu ve AK Parti adına sayın Ömer Çelik’in açıklamalarından gördüm ki konforlarından çok memnunlar. Çok çirkin sözlerle bir tavır kondu.”

Devletin O Hale Düşmesine Sebep Olan Siyasilerin Katkılarını Sorgulamalıyız

“15 Temmuz gecesi bu millet bu devleti hem köprüden hem de sokaktan topladı. O devletin o hale düşmesine sebep olan tüm siyasilerin ülkenin bu noktaya gelişinde ne katkı verdiğini sorgulamamız gereken bir noktadayız. 15 Temmuz’da şehit olan, gazi olanların ailelerin ruhları sızlıyordur bu sözler yüzünden.”

Maaşını Az Bulan Başkan Yardımcısı Kendi Belediyesini Mahkemeye Verdi

Siyasetteki En zor Günüm, 16 Nisan 2017 Referandum Gecesidir

“Siyasetteki en zor günüm, ‘Kara gün’ dediğim 16 Nisan 2017 referandum gecesidir. 28 Şubat’ı, 7 Haziran’ı da yaşadım. İftiralarla da çok karşılaştım ama. O gece benim için başkaydı. Kara gündü. Bir kara gün olarak tanımlama nedenim ise sizler için. Bugüne bakınca keşke ben haksız çıksaydım diyorum ama haklı çıktım… “

İmamoğlu’ndan Bakan Soylu Hakkında Suç Duyurusu

‘Mağduriyet Oluşturmayı İsterdim Ama Yapamıyorum

“Sayın Erdoğan bir şiir okudu, hapse girdi, hepimiz arkasında durduk; bitmeyen senfoni…. Mağduriyet oluşturmayı isterdim ama yapamıyorum. Mağduriyet siyaseti bitmeyen senfoni durumunda. Ağlarım ama genellikle başkasının acısı için ağlarım. Gözyaşından hiç utanmam. Türkiye’de bir siyasi partinin ilk kurucu genel başkanı benim. O zamanlar liderden korkuyorum durumu daha azdı. Bu her parti için geçerliydi. Şimdi biraz sanki siyasetçiler sorumluluktan kaçmak için de güler yüzlü olmaktan vazgeçiyorlar.”

Adana’da ‘Komünist Polis İstemiyoruz’ Sloganları

Biz Düşman Değiliz

“Hala beni arayan AK Partililer var. Biz düşman değiliz. Siyaseti biz sevgi ve saygı üzerinden kurmalıyız. Çok ağır sözler gelince kafayı da çevirmezsiniz. Rasyonel bir bakış açısı gerekir. En fırtınalı dönemlerde bir aileleri, karakterleri, mahremiyet içeren hiçbir kelimem olmamıştır. Ben öksürsem MHP’den cevap geliyor ve özne cinsiyetim. İş tehdide dönüş durumda, ‘İpin ucundaki hanımefendi’ deniyor. Genellikle gençlerle çalışıyorum. Bir haftalık olaylar girdi oluyor. Pazartesi hiçbir yere çıkmadan çalışıyorum. Sizin konuşma dilinizle benimki elbette farklı ama o neşeli şeyler gençlerden çıkıyor. İYİ Parti adı da gençlerden çıktı.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir