Bizi Takip Edin

Politika

CHP Beyoğlu: Kirli Olan Haliç Değil, Partizan Zihniyetçiliktir

chp beyoğlu şahin dil

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde İBB ve Beyoğlu Belediyesi arasında yaşanan stant gerginliği, Haliç üzerinden devam ediyor. CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı da konuya ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı.

İlçe Başkanı Şahin Dil imzası ile paylaşılan açıklamada, “Beyoğlu Belediyesi’ni partizanlığı bir kenara bırakmaya ve Beyoğlu halkı için Sn. Ekrem İmamoğlu ile uyumlu çalışmaya davet ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İBB’den İstiklal Caddesi’nde 5 Ayrı Noktada Maske ve Dezenfektan Hizmeti

CHP Beyoğlu: Diğer Mahallelerde Bu Hizmeti Sağlıyor Musunuz?

İstiklal Caddesi’nde Beyoğlu Belediyesi’nin halen maske ve hijyen stantlarıyla hizmet verdiğinin belirtildiği açıklamada, “Beyoğlu Belediyesi şunu açıklamalıdır, İstiklal Caddesi kadar görev alanınızda bulunan diğer mahallelere de bu hizmeti sağlıyor musunuz? İstiklal caddesi İBB sorumluluk alanındadır. Birlikte çalışma kültürünü yaralayan bu zehirli dilden vazgeçmenizi istiyoruz.” denildi.

İmamoğlu’ndan CHP’li Bulut’a Önemli Görevlendirme

Kirli Olan Haliç Değil, Partizan Zihniyetçiliktir

Haliç tartışmasına da değinilen açıklamada, “İstiklal Caddesi’nde provokasyon yaratmaya çalışanlar, bugün bir benzerini Haliç’te yapmayı denemektedir. Beyoğlu ilçemizin yeşil alanlarını müteahhitlere kurban edenler, Haliç için kendi dönemlerinde başlayan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu tarafından kesintisiz devam ettirilen temizleme çalışmalarını, 23 Haziran sonuçlarının hazımsızlığı ile karalama kampanyasına dönüştürmek istemektedir. Üzülerek bir kez daha görmekteyiz ki, esas kirlilik Haliç’te değil, Beyoğlu Belediyesi’ni yöneten partizan zihniyetlerdedir.” ifadeleri yer aldı.

CHP Beyoğlu’ndan ‘Örnektepe’ Eylemi: Hangi Yandaşa Vermek İstiyorsunuz?

chp beyoğlu şahin dil

Beyoğlu Belediyesi’ne Çağrı: Hep Birlikte Çözüm Geliştirelim

CHP Beyoğlu açıklamanın sonunda da Beyoğlu Belediyesi’ne bir çağrıda bulunuldu: “Beyoğlu Belediyesi’ni partizanlığı bir kenara bırakmaya ve Beyoğlu halkı için Sn. Ekrem İmamoğlu ile uyumlu çalışmaya davet ediyoruz. Hırs ve kin ile değil, uzlaşı ve iş birliği ile halkımızın sorunlarına, hep birlikte çözüm geliştirelim.”

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘İstiklal Caddesi’ Açıklaması

Ne Olmuştu?

Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Haliç’e dalış gerçekleştirmiş ve Haliç’te 10 ayda kirliliğin arttığını belirtmişti. Yıldız, “Biz mevcut İBB yönetimine mavi bir Haliç bırakmıştık. İBB yönetiminden dünyanın gözbebeği olan Haliç’e o bıraktığımız maviye kavuşturmasını bekliyoruz. Altın boynuzumuz açıkça görülüyor ki İBB tarafından ihmal ediliyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de İBB ile Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri, İstiklal Caddesi girişine kurulan Beyoğlu Belediyesi’ne ait tak nedeniyle tartışmıştı. Beyoğlu Belediyesi’nin takı kaldırmak istememesi üzerine gerginlik yaşanmış fakat daha sonra İBB ekipleri ilgili takı kaldırmıştı.

Beyoğlu’nda ‘Deprem Bilinçlendirme Semineri’ Düzenlendi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.