Bizi Takip Edin

Yerel

Başkan Akpolat: ‘Ortaköy Vadisi Projesini Hayata Geçireceğiz’

rıza akpolat ortaköy vadisi

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Halk TV’de ‘Konuşalım’ programına katıldı. Akpolat, ‘Ortaköy Vadisi’ projesini hayata geçireceklerini ifade etti.

Halk TV’de Fatma Nur Ak’ın sunduğu ‘Konuşalım’ programının bu haftaki konuğu Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’tı. Koronavirüs salgını kapsamında gerçekleştirilen belediye tedbirlerini ve bir yıllık hizmetlerini anlatan Akpolat, “Ortaköy Vadisi projesini hayata geçireceğiz. Yaklaşık 280 dönümlük bir yeşil alanı, yaşam vadisi olarak düzenleyip Beşiktaşlının aslında İstanbulluların hizmetine açacağız. Bu yerin mülkiyetinin bir kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, bir kısmı ise Beşiktaş Belediyesi’nde. Bu iki belediye arasındaki uyumsuzluk yüzünden, bugüne kadar yapılamamış bir projeydi. Bunu hızlıca Ekrem Başkanımız ile beraber planladık. Etaplara bölerek, çalışmasına önümüzdeki aylarda başlamış olacağız.” şeklinde konuştu.

Başkan Akpolat’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

İmamoğlu Beşiktaş’taki Çalışmaları İnceledi: Kalıcı Çözümler Getireceğiz

Beşiktaş’ın 6 Değişik Noktasında Altyapı Çalışmalarına Başladık

“Beşiktaş her yağmurda su baskınlarının sıkça görüldüğü bir yer. Eğimli de bir kent olduğu için bu sorunların öncelenmesi gerekiyordu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ve bizler göreve gelirken herkese eşit hizmet götüreceğimize dair söz verdik. Zira bu anlayışsızlıktan dolayı Beşiktaş ilçesi çok çekmiştir. Bir partizan anlayış, farklı partiler tarafından yönetilen iki belediye. Bu konular siyaset üstü görülmemiş. Beşiktaş bir nevi verdiği oy ile cezalandırılmış.

Biz hızlıca bu pandemi sürecini de bir fırsata çevirerek, Beşiktaş’ın 6 değişik noktasında altyapı çalışmalarını başlattık. Yağmur suyu ve atık suyu birbirinden ayırdık. Ortaköy’de Dereboyu caddesinde, Portakal yokuşundan Mecidiyeköy’e kadar giden bölgede, yine Dereboyu’ndan Ulus Ambarlıdere çıkan caddede, Nusretiye ve Şair Nedim Caddelerinde, Barbaros Bulvarı, Nispetiye Caddesi’nde, Kuruçeşme, Arnavutköy ve Bebek’te hem yağmur ve atık sularını ayırıyoruz hem de içme suyu şebekelerini yeniliyoruz. 2 ay sonra Beşiktaşlı bu su baskınları ve altyapı sorunlarından kurtulmuş olacak.”

Bağımsızlık Ateşi Beşiktaş’tan Yandı: İlk Adım Mobil Korteji Düzenlendi

Beşiktaş Belediyesi’nin Projeleri EUROCITIES’de Örnek Gösterildi

Ortaköy Vadisi İçerisinde Kent Kütüphanesi Kurulacak

Bizim 9 tane üniversitemiz var. Türkiye’nin en başarılı üniversiteleri, en başarılı öğrencileri de burada. İlçemizde bir kütüphanemiz yoktu. Dikilitaş’ta Akşit Plaza içerisinde bir kütüphane hazırladık. Pandemi sürecinin sonunda hizmet vermeye başlayacak. Ortaköy Vadisi projesini içerisinde de bir kent kütüphanesi de tasarlıyoruz. Öğrencilerimiz hem ders çalışma imkanı elde edecek, hem de hizmetlerden yararlanabilecek. Öğrenci dostu bir kenti tasarlama sözü vermiştik, bunun gibi birçok projeyi hayata geçiriyoruz.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: Neyi Anlatamıyoruz, Anlamıyorum

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.