Bizi Takip Edin

Gündem

İstanbul Barosu Önünde Avukat Dayanışması: Feyzioğlu İstifa Sloganları

istanbul barosu

Baro başkanlarının Ankara’ya girişinin engellenmesinin ardından İstanbul Barosu önünde avukat dayanışması başlatıldı.

İstanbul Barosu, Ankara’ya yürüyüşü engellenen baro başkanları ve avukatlara destek olmak amacıyla Baro’nun İstiklal Caddesi’ndeki binasının önünde toplandı. İstanbul Baro Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu’nun baro başkanlarına destek konuşması sık sık alkışlarla ve “Savunma susmadı, susmayacak” sloganları ile kesildi.

Barolarla ilgili yeni yasa girişimine karşı ‘savunma yürüyüşü’ başlatan baro başkanları Ankara girişinde polis tarafından engellenmişti.

Kirazlıyayla Köylüleri ‘Savunma Hakkı’ İçin Baro Başkanı İle Birlikte Yürüdü

Video: https://twitter.com/RifatDogann

İstanbul Barosu Önünde ‘Feyzioğlu İstifa’ Sloganları

Yürüyüşün engellenmesi ve bazı baro başkanlarına polis müdahalesinin yaşanması üzerine, İstanbul Barosu’nun önünde bir araya gelen avukatlar, “Hak hukuk adalet”, “savunma susturulamaz”, “kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” ve “Feyzioğlu istifa” sloganları atıyor.

Baro Başkanları Ankara girişinde polis müdahalesine uğrarken, aynı saatlerde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki 15 Baro Başkanı Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

Feyzioğlu ayrıca Baroların yürüyüşüne ilişkin “Yürüyüş yargının sorunlarını çözmek için midir, yoksa başka bir şey için mi?” açıklamasıyla tepki çekmişti.

Koronavirüse Yakalanan CHP’li Belediye Başkanı’ndan Mesaj

Durakoğlu: Tasarı Geçerse Yargının Bağımsızlığı Konusunda Son Nokta Konulmuş Olacak

‘Savunma yürüyüşü’ne ilişkin İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, “80 baro başkanı olarak 19 Mayıs ve 1 Haziran’da açıkladığımız bildiriye sadık kalıyoruz. Hukuka, bağımsız yargıya, halkın hak arama merci olan savunmaya doğru yürüyoruz. Eğer tasarı geçerse yargının bağımsızlığı konusunda son noktanın konulmuş olacağına inanıyoruz. Baroların bir mücadele alanı da kalmayacak. Bu yüzden bizim mücadelemiz devam edecek. Adalete doğru açtığımız yolda yürüyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Son Seçim Anketi Yayınlandı: Barajı Sadece 4 Parti Geçebiliyor

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.