Connect with us

Politika

CHP Beyoğlu’ndan ‘Kaftancıoğlu’ Açıklaması: Taviz Vermeyeceğiz

başkanvekili chp kurultayı chp beyoğlu

CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezasının İstinaf Mahkemesi tarafından onaylanmasını kınadı.

İlçe Başkanı Şahin Dil imzasıyla yayınlanan açıklamada, alınan kararın hukuk tarihi içerisinde bir utanç olarak anılacağı belirtildi.

CHP Beyoğlu: Kirli Olan Haliç Değil, Partizan Zihniyetçiliktir

CHP Beyoğlu: Hukuk Tarihi İçerisinde Bir Utanç Olarak Anılacak

Yapılan açıklama şu şekilde:

“23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde partimizin elde ettiği büyük başarının birinci yıl dönümünde, İstinaf Mahkemesi hukuk tarihi içerisinde bir utanç olarak anılacak bir karara imza atmıştır.

İl Başkanımız Sn. Canan Kaftancıoğlu’na verilen, hiçbir hukuki dayanağı bulunmayan hapis cezası ne yazık ki onanmıştır. Bu kararın hukuki değil, siyasi olduğunun herkes farkındadır. Seçim başarısızlığını hazmedemeyen iktidar mensupları, intikam hırsıyla ne hak ne de hukuk tanımaktadır. AKP’nin sopasına dönüşmüş olan yargı mensupları ise bu kararla kendilerini tüm evrensel hukuk değerlerini inkar etmektedir. Her şeyden önce bilinmelidir ki Canan Kaftancıoğlu nezdinde yargılanan, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu sebeple tüm parti örgütümüz, var gücü ile Canan Kaftancıoğlu’nun yanındadır.

CHP Beyoğlu ve Beşiktaş’tan Dolmabahçe’de ‘Üç Fidan’ Anması

Sindirme Politikalarına Taviz Vermeyeceğimizi Belirtmek İstiyoruz

FETÖ savcılarının sahte delilleriyle yıllarca yapılan haysiyet cellatlığına göz yuman AKP’nin geçmiş yıllardan ve yaşananlardan hiçbir ders çıkarmadığı anlaşılmaktadır. Kumpas davalarının savcısıyız diyenlerin, savcı görevine hala devam ettiği anlaşılmaktadır. Adalete güveni ortadan kaldıran ve tüm yargı kadrolarını yandaşları ile dolduran AKP, halkımızın adalete olan inancının ve güvenini tamamen yok etmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Beyoğlu İlçe Başkanlığı olarak sindirme politikalarına taviz vermeyeceğimizi belirtmek istiyoruz. İl Başkanımız Sn. Canan Kaftancıoğlu ile birlikte, bu ülkedeki hak, hukuk, adalet, eşitlik ve özgürlük mücadelesini yılmadan sürdüreceğiz.”

CHP Beyoğlu’ndan ‘Örnektepe’ Eylemi: Hangi Yandaşa Vermek İstiyorsunuz?

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir