Bizi Takip Edin

Gündem

İBB’den ‘Askıda Fatura’ İçin Yeni Yardımlaşma: Anne Bebek Paketi

anne bebek paketi askıda fatura

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘Askıda Fatura’ yardımlaşması için “Kardeş Aile Paketi” ve“Anne Bebek Paketi” uygulamalarını hayata geçiriyor.

İhtiyaç sahibi olduğu belirlenmiş aileleri ve kişileri kapsayan “Askıda Fatura” uygulamasına katılım her geçen gün artarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni bir yardımlaşma uygulamasını başlatıyor. Ödeme güçlüğü çekenlerle, destek olmak isteyenleri buluşturan “Askıda Fatura”ya, bugünden itibaren “Kardeş Aile Paketi” ile “Anne Bebek Paketi”ni dahil ediliyor.

Koronavirüse Yakalanan CHP’li Belediye Başkanı’ndan Mesaj

Anne Bebek Paketi: Uygulama Bugün Başlıyor

İBB, Covid-19 nedeniyle daha da ağırlaşan ekonomik tablodan etkilenen İstanbullular için iki yeni destek paketini hayata geçiriyor. Başlatılan çalışma ile askıdan alınan faturalara ek olarak yardımseverler, ailelerin temel ihtiyaçlarına da destek oluyor.

“Kardeş Aile Paketi” ve “Anne Bebek Paketi”ne başvurmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin, Alo 153’ü arayarak Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Destek Programını müracaat etmesi gerekiyor. Başvuru esnasında İstanbulkart numarası kaydı alınıyor ve onaylanması halinde kartlarına yükleme talimatı oluşturuluyor. Bakiye yüklenen ihtiyaç sahipleri İstanbulkart’ları aracılığıyla anlaşmalı marketlerden alış veriş yapabiliyor.

Başlayan çalışma için iki farklı destek tutarı belirlendi. Destek, Kardeş Aile’de ihtiyaca göre 100TL ile 250 TL iken Anne Bebek için 1 çocuklu ailede 125 TL, 2 çocuklu aile ise 200 TL olarak saptandı.

Kan Grubu İle Kovid-19 Bağı Doğrulandı: Hangi Grup En Riskli?

Dayanışma Geliştiriliyor

Geçim sıkıntısı çekenlere destekte bulunarak zor günlerde yüklerini azaltmak isteyenler, 153 İBB Beyaz Masa ulaşarak ya da https://askidafatura.ibb.gov.tr/ web sitesini ziyaret ederek katkıda bulunabiliyor.

“Askıda Fatura” portalına bırakılmış, abone ismi bulunmayan tutarlardan ödenmek istenen fatura seçilerek katkı verilebiliyor. Ayrıca, İstanbulkart numaraları aracılığıyla alım gücü düşen ya da bulunmayan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için yardımda da bulunulabiliyor.

İmamoğlu İlk Yılını Değerlendirdi: Amacımız 16 Milyona Hesap Vermek

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.