Connect with us

Ekoloji

CHP’li Vekilden Suç Duyurusu: Ormanı Maden İçin Yaktılar

Seyirlik Dağı Ormanı mustafa adıgüzel

Fatsa ile Ordu ilçe sınırları arasında bulunan Seyirlik Dağı Ormanı’ndaki yangının altın madeni sahası için çıkarıldığı iddia edildi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, mayıs ayında Fatsa ile Ordu ilçe sınırları arasında bulunan Seyirlik Dağı Ormanı’ndaki yangının altın madeni sahası için çıkarıldığını iddia ederek, “Fatsa’daki altın madeni yangın çıkan ormanın olduğu tarafa doğru genişleyebilir. Maden alanını 2 bin dönüm ve 4 bin dönüme çıkarmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Havran’ın Üstü ‘Altın’dan Değerlidir: Altın Madenleri İstemiyoruz

Mustafa Adıgüzel: Seyirlik Dağı Ormanı Maden İçin Yakıldı

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Adıgüzel, savcılığın iddiası ile ilgili bir çalışma yürütmediğini kaydetti.

Adıgüzel, “Maden işletmesi, açıklama yapan derneği, hocaları ve yayımlayan gazeteyi yüzsüzce mahkemeye verdi. Ormanların yakılması ile ilgili suç duyurumuza sessiz kalan savcılık raporlar ile ilgili soruşturma başlattı” diye konuştu.

Adıgüzel, “Bu Fatsa’daki madenin devlete yılda kazandırdığı para 2 milyon dolar. Fakat sadece bu bölgeden yetişen 107 bin ton fındığın ülkemize katkısı 300 milyon dolar. Tam 150 katı” dedi.

Kaş’ta Yanan Ormanlık Alanın İmara Açıldığı İddialarına Yalanlama

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir