Bizi Takip Edin

Kültür

Unutmamak Müzesi Dijitale Taşındı

unutmamak müzesi

Beltaş Beşiktaş Sanat bünyesinde yer alan ‘Unutmamak Müzesi’ dijital ortama taşındı.

Sivas Katliamı’nın 27. yıl dönümünde Türkiye’nin birçok yerinde anma etkinlikleri düzenleniyor. Beltaş Beşiktaş Sanat bünyesinde bulunan Unutmamak Müzesi artık online olarak da ziyaret edilebilecek.

Unutmamak Müzesi Artık Dijitalde

35 sanatçının kendi özgün eserlerinin yer aldığı sergide, sanatçılar kendi eserlerinin bir bölümünü yakmıştı.

Müzede Eserleri Bulunan Sanatçılar: Adnan Çoker, Ara Güler, Devrim Erbil, Mehmet Güleryüz, Tomur Atagök, Süleyman Saim Tekcan, İpek Düben, Komet, Seyhun Topuz, Utku Varlık, Meriç Hızal, Ferit Özşen, Halil Akdeniz, Adem Genç, Koray Ariş, Mustafa Ata, Zahit Büyükişleyen, Mustafa Altıntaş, Balkan Naci İslimyeli, Hanefi Yeter, Tülin Onat, Osman Dinç, Şenol Yorozlu, Yusuf Taktak, Bünyamin Özgültekin, Nedret Sekban, Aydın Ayan, Mehmet Günyeli, Bubi, Ahmet Oran, Mithat Şen, Bedri Baykam, İrfan Okan, Mustafa Karyağdı, Seçkin Pirim.

Beşiktaş Belediyesi’nden Genç Sanatçılara ’19 Mayıs Dijital Sergi’si

İnan Güney: Destek Olmaktan Onur Duyuyoruz

Pandemi sebebiyle ‘Unutmamak Müzesi’ eserlerini dijitale taşıdıklarını belirten Beltaş Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney, “Türkiye’nin aydın insanları, değerli sanatçıları, katledilen aydınlarımızın anısını yaşatmaya devam ediyor. Beltaş Beşiktaş olarak bizler de onların bu çabasına destek olmaktan onur duyuyoruz. Umarım bu yaşananlar hiç unutulmaz ve ülkemiz bir daha böyle acılar yaşamaz. Yitirilen canlarımızın anısını yaşatan değerli sanatçılarımıza, bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yer alan müze, dijital ortamda http://www.besiktascagdas.com/unutmamak/ adresinden ziyaret edilebiliyor.

Pera Müzesi Koleksiyon Sergileri ve Katalogları Dijitale Taşınıyor

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.