Connect with us

Politika

Kılıçdaroğlu: Çoklu Baro, Türkiye Cumhuriyeti’ne İhanettir

chp yerel seçim aday ergenekon çoklu baro

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Grup Toplantısı’nda iktidarın ‘çoklu baro’ tasarısına sert tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun ‘çoklu baro’ tartışmalarıyla ilgili açıklamaları şöyle:

İstanbul Barosu Önünde Avukat Dayanışması: Feyzioğlu İstifa Sloganları

Kılıçdaroğlu: Çoklu Baro Bir Bölücülük Projesidir

“Bir kişiyi yakaladığınız zaman onun hakkının savunulması lazım. Avukatlar bir araya gelirler, baroda kamu tüzel kişiliğine sahiptir yani bölünmez. Yani bütün meslek mensuplarının hakkını hukukunu korur. Şimdi baroları parçalıyorlar. Söyledim, bir daha söylüyorum, baroları parçalamak, çoklu baro maskesi altında yapılan hareket Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanettir ve bir bölücülük projesidir. Paralel devlet olmaz, paralel baro da olmaz.”

“Neden çoklu baro? Sen merkezi hükümet olarak baroları denetleme hakkına da sahipsin. Yolsuzluk varsa binersin boynuna. ‘Hayır ben baroları böleceğim’ diyor. Yargıyı böldüler, medyayı böldüler, iş dünyasını böldüler, şimdi yargının en önemli ayaklarından birisi savunmayı da bölecekler.”

Eski Milletvekili CHP Kurultayının Yapılmaması İçin Mahkemeye Başvurdu

‘En Büyük Adaletsizlik, Adalet Komisyonunda Yapılıyor’

“Teklif adalet komisyonunda görüşülüyor. En büyük adaletsizliğin yapıldığı komisyondur orası.”

“Baro başkanları gelip görüş beyan etmek istiyorlar. İzin vermiyorlar, gelemezsin diyorlar. 1 gün önce avcılıkla ilgili bir düzenleme yapılıyor. Avcılıkla ilgili derneğin başkanını davet ediyorlar. Adalet komisyonu adaletsizlik komisyonuna dönüşmüş durumda. Teklif sarayda hazırlandı. Adalet Bakanlığı’nın görüşü alındı mı? Hayır alınmadı. Baroların görüşü alınmadı. Adalet Bakanı’nın kendisinden görüş alındı mı? Onu da teğet geçtiler. Adalet Bakanı’na sesleniyorum. Bu kadar tarihi bir günde bu kanun TBMM’den geçiyor ve sen de sesini çıkarmıyorsan sen gerçek Adalet Bakanı değilsin.”

CHP’de Kurultay Yaklaşıyor: Liste Yarışları Başladı

‘Erdoğan Büyük Ortadoğu Projesinin Eş Başkanlığını Yapmaya Devam Ediyor’

“100 yıl önce de böyle bir düzenleme yapılmış. İstanbul emperyal güçler tarafından işgal edildiğinde işgal güçlerinin ilk yaptığı iş baroları bölmek olmuş. Etnik ve dini esaslara göre. 100 yıl sonra TBMM’de emperyal güçlerin yapamadıklarını şimdi Erdoğan ve arkadaşları gerçekleştiriyor.”

“Barolar bölününce etnik kimlik üzerinden, havuz medyası üzerinden barolar, hepsi olacak. Pelikanın da baroları olacak. Bunlar emperyal güçlerin aldıkları talimatların gereğini yapıyorlar. Yani Erdoğan büyük ortadoğu projesinin eş başkanlığını yapmaya devam ediyor.”

İBB’de Sürpriz Görev Değişimi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.