Connect with us

Politika

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Siyasi Parti Liderlerine Mektup

siyasi parti liderlerine mektup kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek kurultaya ilişkin siyasi parti liderlerine bir mektup gönderdi.

25 – 26 Temmuz tarihlerinde Ankara Odeon’da 37. Olağan Kurultayını yapmaya hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi, koronavirüs pandemisi dolayısıyla delegelerin ve görevlilerin dışında katılım olmayacağını daha önceden duyurmuştu.

Misafir davetinin de yapılamayacağı kurultay öncesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu siyasi parti liderlerine mektup göndererek “Covid-19 tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak gerçekleştirmek zorunda olduğumuz Kurultayımıza sizleri davet edemiyor olmaktan büyük üzüntü duyuyorum”  ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kurultay Ertelenecek Mi’ Sorusuna Yanıt

24 Farklı Siyasi Parti Liderine Mektup Gönderildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 37. Olağan Kurultayı öncesi 24 ayrı siyasi partinin liderlerine mektup gönderdi. Kılıçdaroğlu, mektupta 28-29 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladıkları kurultayı Covid-19 salgını nedeniyle iptal ettiklerini hatırlattı.

CHP’de İl ve İlçe Başkanları Aday Olamayacak

Kılıçdaroğlu’nun Siyasi Parti Liderlerine Gönderdiği Mektup

Türkiye’de salgının etkisinin yavaşlamaya başlaması ile YSK ve Sağlık Bakanlığı’nın olumlu görüş bildirmesiyle tekrardan kurultayı yapma kararı aldıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Açık havada ve seyircisiz olarak, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Bilkent Odeon’da 37. Olağan Kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Covid-19 tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak gerçekleştirmek zorunda olduğumuz Kurultayımıza sizleri davet edemiyor olmaktan büyük üzüntü duyuyorum. Ülkemizin ve tüm dünyanın bir an evvel bu zorlu süreci geride bırakarak normale dönmesini umuyor, sizlere sağlık ve esenlikler diliyorum.” 

CHP Parti Meclisi’ne Herkes Aday Olamayacak

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.