Bizi Takip Edin

Politika

Herkes İnce’yi Bekliyor Ama CHP’li Başka Bir İsim Parti Kuruyor

Haluk Pekşen chp

K2 HABER – Gazeteci Özlem Gürses Youtube kanalında yayınladığı son videoda, CHP’de yaşanan parti kurma iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gürses, ‘Siz İnce’nin parti kurmasını beklerken, ses Haluk Pekşen’den gelecek.” ifadelerini kullandı.

Gürses, “Haluk Pekşen uzunca bir zamandır CHP içerisinde, ‘Yeniden CHP’ isimli bir kadro hareketinin liderliğini yürütüyor. Şimdi bu siyasi çabayı partileştirmeye karar vermiş. Yani siz Muharrem İnce’nin parti kurmasını beklerken, ses Pekşen’in grubundan gelecek.” ifadelerini kullandı.

Parti Kuracağı İddia Edilen İnce: İktidara Da Muhalefete De Karşıyım

CHP Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne Aday Olmuştu

26. Dönem CHP Trabzon Milletvekili olan, Avukat Haluk Pekşen son kurultayda Parti Meclisi’ne aday olmuştu.

Pekşen toplam 416 oy almıştı.

Haluk Pekşen

Kaftancıoğlu: Onların Seçilmemesi İçin Elimden Geleni Yaptım

Haluk Pekşen Kimdir?

1961, Trabzon doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Çok sayıda sivil toplum örgütünün kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Yurt içi ve yurt dışı çok sayıda şirket ve işletmede avukatlık, danışmanlık ve icra kurulu görevinde bulundu. Havacılık, Bankacılık, Gümrük, Dış Ticaret Yasası başta olmak üzere çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yaptı.

İpekyolu Projesi (Merkez Türkiye), Eurocontrol Konvansiyonu Mevzuatı, Serbest Bölgeler Mevzuatı, hukuk, bankacılık ve finansman konuları başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde çok sayıda söyleşi ve makaleleri yayımlandı.

İngilizce bilen Pekşen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kılıçdaroğlu’nun Yeni MYK’sında Kimler Olacak? İşte Konuşulan İsimler