Connect with us

Politika

Devlet Bahçeli’den ‘Muharrem İnce’ Yorumu

devlet bahçeli muharrem ince

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağına ilişkin iddialar üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, “CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun Yeni MYK’sında Kimler Olacak? İşte Konuşulan İsimler

‘Muharrem İnce, İnce İnce Siyasi Hedeflerini Dokuyor’

Gazetecilerin, “Efendim Muharrem İnce’nin parti kurma çalışmaları hakkında epey tartışmalar yaşanıyor. Siz ne diyorsunuz?” sorunu yanıtlayan Bahçeli şunları söyledi:

“CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz. CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor. Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor.

Herkes İnce’yi Bekliyor Ama CHP’li Başka Bir İsim Parti Kuruyor

Bu Işık Kurtuluş Değil, Şiddetli Çarpışmadır

37. Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor. Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz. CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır.”

Muharrem İnce İçin İki Yol Var