Connect with us

Politika

CHP’de Gözler Yeni MYK’da: İşte Konuşulan Yeni İsimler

yeni myk parti meclisi chp
CHP’de kurultayın ardından ilk Parti Meclisi toplantısı, bu cumartesi günü gerçekleştirilecek. Bayram sürecinde Antalya’da bulunan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, MYK’ya son şeklini verecek listesini hazırladı.

İlk Parti Meclisi 8 Ağustos Cuma Günü

CHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde 37’nci Olağan Kurultayı’nda seçilen Parti Meclisi (PM), cumartesi günü genel merkezde ilk kez bir araya gelecek. Kurultay sonrası yeni dönemin Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) yer alacak isimler de merakla bekleniyor. MYK üyelerinden dört ismin PM’ye seçilememesi ve Kılıçdaroğlu’nun değişim isteği nedeniyle MYK’nin yarıya yakınının değişebileceği belirtiliyor.

CHP MYK’ya Yeni İsimler

Birgün’de yer alan habere göre; bayram sürecinde Antalya’da yakın çalışma arkadaşlarını belirlediği öğrenilen Kılıçdaroğlu’nun yeni MYK’sında Selin Sayek Böke, Ali Öztunç, Gamze Taşcıer’e yer verebileceği öne sürüldü.

Bazı İsimler Yerini Koruyacak

CHP MYK’da Muharrem Erkek, Gamze İlgezdi, Gülizar Biçer Karaca, Bülent Kuşoğlu, Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun’un yerlerini koruması bekleniyor. MYK üyesi Yunus Emre’nin ise görev alanının değişeceği öğrenildi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yeni Kitabı ‘Yürüyüş’ Çıktı

Genel Sekreterliğe Tezcan

Kılıçdaroğlu’nun en yakın çalışma arkadaşları arasında yer alan ancak son dönem yönetiminde görev almayan Bülent Tezcan’ın genel sekreterlik görevine getirilmesi bekleniyor.

CHP Kürt Raporunu Parti Meclisi’ne Yetiştirebilecek Mi?

CHP’nin bir diğer gündem maddesi ise Kürt Raporu olacak. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, Sezgin Tanrıkulu’ndan Kürt Raporu’nu PM’ye yetiştirmesini istediği ifade edildi.

Devlet Bahçeli’den ‘Muharrem İnce’ Yorumu

Hazırlanan Kürt Raporu Partinin Görüşü Olarak PM’de Oylanacak

Tanrıkulu’nun ise bir yıllık çalışmasında sona geldiği ancak bugün akşam saatlerinde raporun PM’ye yetişip yetişmeyeceğinin netleşeceği bildirildi. Bu raporun PM’de oylanarak parti görüşüne dönüştürülebileceği dile getirildi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Birlik Mesajı’

PM toplantısında bir açılış konuşması da yapacak olan Kılıçdaroğlu’nun, Muharrem İnce’nin parti üyeliğinden istifa ederek yeni parti kurma hazırlıkları ile ilgili olarak partililere “birlik” mesajı vereceği kaydedildi.

Kadın Kolları Kurultayı Pazar Gününe Ertelendi

CHP’de 21 Mart’ta yapılması planlanan ancak koronavirüs salgını nedeniyle 11 Temmuz’a, daha sonra da 9 Ağustos’a ertelenen Kadın Kolları Kurultayı Pazar günü gerçekleştirilecek. Bilkent Odeon’daki bu kurultay da seyircisiz ve sadece delegelerin katılımıyla yapılacak, sosyal mesafenin korunmasına, maske, dezenfektan kullanımına dikkat edilecek.

Muharrem İnce İçin Artık İki Yol Var