Connect with us

Politika

CHP’li Güncer’den İktidara ‘Peynir’ Tepkisi: Ne Kadar Yerli ve Milli Olduklarını Gösteriyorlar

Aladdin güncer chp Kırklareli peynir

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, iktidarın Venezuela’dan sıfır vergi ile peynir ithal edilmesi kararına tepki gösterdi. Güncer, “Ülkemiz yerine Venezuela tercih edilerek, ne kadar yerli ve milli olduklarını bir kez daha göstermiş oldular” dedi.

Kırklareli Özgürlük Parkı’nda bir basın açıklaması gerçekleştiren Güncer, “Peynir cenneti olan, dünya genelinde peynir üretiminde ilk onun içerisindeki ülkemiz yerine; inek sütü üretiminde onuncu, koyun sütü üretiminde ikinci, keçi sütü üretiminde sekizinci, manda sütü üretiminde dokuzuncu sırada olan ülkemiz yerine Venezuela tercih edilerek, ne kadar yerli ve milli olduklarını bir kez daha göstermiş oldular.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Güncer: Aşırı Yağışın Çiftçiye Zararı Telafi Edilmeli

Kanun Gereği Ödenmesi Gereken 175 Milyar TL’lik destek ödenmedi

Başkan Güncer yaptığı basın açıklamasında “Son 14 yılda, devletin çiftçimize Tarım Kanunu ödenmesi gereken 175 Milyar TL’lik destek ödenmemiştir. Bu, devletin her bir çiftçisine 80 bin 754 lira borçlu olduğu anlamına gelir. Diğer taraftan, özellikle birkaç yıldır hasat zamanı açılan ithalat kapılarıyla çiftçilerimizin malının değeri pula dönmüştür”

CHP’li Güncer’den ‘Tohum’ Tepkisi: Böyle Giderse Yemeği Soya Yağı İle Yaparız

 Alaaddin güncer chp Kırklareli

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer’den Koronavirüs Açıklaması

Geçen Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Ayçiçeği İthalatında Birinci Olacağız!

“Hükümetin Venezuela’dan vergisiz ayçiçeği ithalatının da kapısı aralanmıştır. CHP ‘Ayçiçeğinde 3,5 lira taban fiyatı ve 75 kuruş prim ödemesi üreticinin maliyetini anca karşılar. Bu fiyatlar ve fazlası verilmelidir’ derken hükümet Venezula’dan vergisiz ayçiçeği ithalatının önünü açmıştır” diyen Güncer, “Öyle görünmektedir ki ülkemiz, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ayçiçeği ithalatında birinci olacaktır” dedi.

Süt Üreticisine Verilen Destek Kepçeyle Alındı Damlayla Geri Veriliyor

“Süt üreticisinin yerel seçimlerden önce 25 kuruşa çıkarılan süt destekleri, seçimlerden sonra 10 kuruşa indirilmiştir” diyen Güncer “Girdi fiyatları sürekli artarken, artırılması gereken destek, süt üreticisinin cebinden kepçeyle alınmış, sonra damlalıkla ancak bir kısmı geri verilebilmiştir” ifadelerini kullanarak süt üreticisinin de sorunlarına değindi.

Milletimiz Kendisinden Kopanlara Gereken Cevabı Verecektir

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaadin Güncer basın açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Güzel ülkemiz, bereketli topraklarıyla, olağanüstü konumuyla, genç nüfusuyla büyük bir potansiyele sahiptir. Milletin derdini çözmeye kararlı ehil bir kadroyla, doğru bir ekonomi programıyla, hukuk devletini ve kuvvetler ayrılığını güçlendiren çağdaş bir parlementer demokrasiye, vatandaşını kucaklayan, hiç kimseyi açıkta bırakmayan, çocukların yatağa aç girmesine müsaade etmeyen güçlü bir sosyal devlet anlayışla tüm sorunların üstesinde geleceğiz. Milletimiz, kendisinden kopanlara, sesini duymayanlara halini görmeyenlere ilk fırsatta cevabını verecektir”

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer Mazbatasını Aldı