Connect with us

Yerel

CHP’li Belediyeden ‘Köy Okulları’ Çağrısı: Atanamayan Öğretmenimiz Kalmaz

köy okulları kadir Albayrak

CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘Kapatılan köy okulları, yeniden açılsın’ çağrısında bulundu.

Tekirdağ’ın yurt içi göçü yoğun almasından da dolayı, okullaşma sayısının yetersiz ve sınıf kontenjanlarının doluluğu bakımından ciddi sorunlarla karşı karşıya olduklarını belirten Albayrak, “Tekirdağ ilimizdeki köy okullarının bakımını, onarımını gerekirse malzeme ve donanım ihtiyacını karşılayacağız.” ifadelerini kullandı.

Albayrak’ın açıklaması şu şekilde:

“Köy okulları yeniden açılırsa, bakım-onarım ve malzeme ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Tekirdağ’ın acilen yeni dersliklere ihtiyacı var.

TÜİK Nüfus Verilerini Açıkladı: İşte Trakya İl ve İlçelerinin Nüfus Sayıları

Kadir Albayrak: Köy Okulları Yeniden Açılsın

Tekirdağ ilimiz, yurt içi göçü yoğun almasından da dolayı, okullaşma sayısının yetersiz ve sınıf kontenjanlarının doluluğu bakımından ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. İşte bu sebeple Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ilk hizmet döneminde 11 ilçeye 11 okul projesini gerçekleştirip inşa ettiği okulları Tekirdağlı çocuklarımızın eğitimine sunmuştur.

Tekirdağ’ın okul ve derslik sayısında yaşadığı bu sorunlara bir de Covid-19 salgını da eklenmiş ve çok daha fazla dersliğe ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Maalesef, uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim kadar öğrencilerimizi motive edememektedir. Çözüm ise basittir. Okul yapacaksınız, derslik inşa edeceksiniz, gelecek odaklı bir kalkınma arayışı içinde olacaksınız.

Biz ne yapabiliriz? Sorusunu da sormak gerekir.

Trakya’yı Öldüren ‘Bitmeyen İhmal’: 285 Kilometrelik Zehir ve Daha Ötesi

Atanamayan Öğretmeniz Kalmaz

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 11 ilçeye 11 okul yaptı. Ama şimdi yeni bir önerimiz var: “KÖY OKULLARI YENİDEN AÇILSIN!”. Söz veriyoruz, Tekirdağ ilimizdeki köy okullarının bakımını, onarımını gerekirse malzeme ve donanım ihtiyacını karşılamaya elimizden geldiği kadar hazırız. Yeter ki evladımız evine en yakın yerde güvenli, huzurlu ve kaliteli bir eğitim alsın. Bu okullara atanacak öğretmenlerle, atanamayan öğretmenimiz de kalmaz. Hem aş hem gelecek yaratalım.

Okul, öğrenmenin temel merkezi ve hayatın en önemli durağıdır. Eğitim olmazsa üretim de olmaz.

Biz hazırız?”

SESİMİZİ DUYUN
KÖY OKULLARINI YENİDEN AÇIN!

Köy okulları yeniden açılırsa, bakım-onarım ve malzeme ihtiyaçlarını karşılayacağız.https://t.co/63qIGyd6ez pic.twitter.com/WYPCIBR2gC

— Kadir Albayrak (@kadira59) August 13, 2020

‘Trakya’nın Tarım Alanının 3 Katı Tarım Alanı Kaybedildi’