Connect with us

Politika

CHP Beyoğlu’ndan Taksim’de ‘Zafer Bayramı’ Açıklaması

CHP Beyoğlu 30 Ağustos

Cumhuriyet Halk Partisi Beyoğlu İlçe Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle İstiklal Caddesi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasını İlçe Başkanı Şahin Dil okudu. 30 Ağustos için getirilen kısıtlamaları eleştiren Dil, “30 Ağustos’ta halkı baskı altına alarak, zaferimizi kutlatmamaya çalışanların her tarafı yerli ve milli olsa ne olur?” ifadelerini kullandı.

CHP Beyoğlu: Kirli Olan Haliç Değil, Partizan Zihniyetçiliktir

Şahin Dil: ‘AKP Salgınla Mücadele Etmek Yerine Siyasi İkbalinin Peşine Düşmüştür’

“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarımızı sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Onların göstermiş olduğu üstün cesaret ve fedakârlık, bugün bizlere bayrağımızın özgürce dalgalandığı, bağımsız bir ülkede yaşama imkanını yaratmıştır.

Salgın sebebiyle geçirdiğimiz bu olağanüstü günlerde; bir sağlık savaşı veren, hayat kurtarmak için kendi hayatını feda eden hekimlerimizin de mücadelesi önünde saygıyla eğiliyoruz. Ölüyoruz diye neredeyse her gün sesini AKP iktidarına duyurmaya çalışan hekimlerimiz, her türlü saygıyı, onuru ve gururu hak etmektedir.

Yaşadığımız bu olağanüstü günlerde üzülerek görüyoruz ki; AKP, salgınla mücadele etmek yerine siyasi ikbalinin peşine düşmüştür. Her konuda olduğu gibi halk sağlığı konusunda bile doğru bilgileri toplumdan gizleyen, kendi işine geldiğinde tüm yasakları yok sayan, her fırsatta olmayan bir başarı hikayesi yazmaya kalkan AKP; bu sene de salgını fırsat bilerek halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını kısıtlamaya kalkmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamaktan sizi rahatsız eden nedir? Nedir, yıllardır süren bu hazımsızlığınızın sebebi?

Beyoğlu’nda 9 Siyasi Partiden ‘Kentsel Dönüşüm’ Deklarasyonu

chp Beyoğlu şahin dil

‘Bunlar ‘Keşke Yunan Kazansaydı’ Diyenlerin Talebeleridir’

Yıllardan beri, türlü türlü bahaneler gördük. Milli bayramlarımızı kutlamamak için neredeyse, kırk takla attılar. Kuldan utanmıyorsunuz bari biraz Allah’tan korkun? Düşünün ki Atatürk’ün kurduğu Diyanet’in başında, Atatürk’e bir Fatiha okumayan, lanet okuyan bir zat var. Cuma hutbesinde Atatürk’ü bu sene de anmamış diye eleştiriliyor. Böyleleri Atatürk’ü anmasın, anıp da Atatürk’ün aziz hatırasını kirletmesin. Elde kılıç şov yapanlar, elde kılıç düşman kovalayanlara millilik dersi vermeye kalkıyor. Bunlar, ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlerin talebeleridir. 30 Ağustos’ta halkı baskı altına alarak, zaferimizi kutlatmamaya çalışanların her tarafı yerli ve milli olsa ne olur?

İBB’den Korkutan Deprem Raporu: Beyoğlu’nda 4 Bin 200 Bina Yıkılabilir

CHP Beyoğlu

Türk Milleti, Milli ve Manevi Bayramlarına Her Koşulda Sahip Çıkacaktır

Her geçen gün daha iyi anlıyoruz ki yıllardır milli bayramlarımızı unutturmaya ve önemsizleştirmeye çalışan, halkımızı sürekli kutuplaştırmaya çalışan AKP, halkımız ve geleceğimiz için koronavirüsten daha tehlikelidir.

Bugün burada bu açıklamayı bile baskı altında yapmak durumunda bırakılıyoruz. Baskı ve yasaklar ile kendi siyasi basiretsizliklerini gizlemeye çalışan AKP, yıkılmaya mahkumdur. İlk seçimde de iktidardan düşecektir. Türk milleti kurucusu Atatürk’e, milli ve manevi bayramlarına her koşulda sahip çıkacaktır. 

Unutmayınız ki zaferi kaybedenler değil kazananlar kutlar.

Kuruluşun, kurtuluşun ve devrimin partisi Cumhuriyet Halk Partisi de bu onurlu mirasın takipçisi ve koruyucusu olmaya her koşulda devam edecektir.”

CHP Beyoğlu’ndan ‘Örnektepe’ Eylemi: Hangi Yandaşa Vermek İstiyorsunuz?