Connect with us

Politika

Erdoğan ve Yavaş Bir Araya Geldi: İşte Görüşmede Konuşulanlar

Mansur Yavaş erdoğan görüşme

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

Bir saat süren görüşmede Yavaş’ın, Ankara’nın sorunları ile yapılması gerekenlere ilişkin görüşlerini dile getirdiği öğrenildi. Görüşmede belediyeye otobüs alımı için imzalanması gereken belgelerin de masada olduğu da belirtildi. Diğer yandan 20 Ekim’de işletmesi Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne geçecek Ankapark da gündeme geldi.

Mansur Yavaş’tan Paylaşım Rekorları Kıran Konuşma

Mansur Yavaş: Sn. Cumhurbaşkanı’na Taleplerimize Olumlu Yaklaşımları Nedeniyle Teşekkürlerimi Sunuyorum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş görüşmenin ardından, taleplerine olumlu yaklaşımı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Yavaş, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’nın önemli sorunları vetemel altyapı projeleri ile ilgili bilgi sunduk. Süreçte yaşanan bazı bürokratik sorunların aşılması için destek talep ettik. Sn. Cumhurbaşkanı’na taleplerimize olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İstanbul’da CHP İlçe Başkanı Koronavirüse Yakalandı

Bürokraside Yaşanan Tıkanmalar

Ankara Büyükşehir Belediyesi de bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Toplantıda Başkent Ankara’nın kent sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıklar ele alınmıştır” ifadesi kullanıldı.

Belediyeden, görüşmenin detaylarına yönelik yapılan açıklama şöyle:

“Kentimizin asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşaatında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir.

Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunulmuştur.”

Mansur Yavaş: 10 Bin Lira Maaş Alan Çaycılar Var