Bizi Takip Edin

Politika

İBB’de Gündem Beyoğlu: CHP’li Güney’den ‘Fetih Spor’ Önergesi

inan güney chp Beyoğlu ibb

İBB CHP Meclis Üyesi İnan Güney, Okmeydanı Fetih Spor Kulübü’nün tesislerinin Beyoğlu Belediyesi tarafından alınması girişimine yönelik bir soru önergesi verdi.

İBB Meclisi eylül ayı 2. oturumu, bugün gerçekleştirildi. Bu oturumda toplantının gündemlerinden biri de Beyoğlu’ndaki amatör spor kulüpleri oldu.

Verdiği soru önergesi üzerine konuşma yapan Güney, “Beyoğlu’nda belediyeden hiçbir destek alamayan ve antreman yapacak sahası dahi olmayan spor kulüpleri varken, tarihi Ok Spor’un elindeki saha alınıp Okçular Vakfı’na verilirken, 1952 yılında kurulup 68 yıldır sayısız futbolcu yetiştiren Fetih Spor’un elindeki saha Beyoğlu Belediyesi tarafından alınmaya çalışılırken, Gelişim Spor ve birçok amatör spor kulübü ayakta zor dururken, İBB mülkiyetindeki alan, hangi gerekçeyle tek başına Çıksalın Spor’a kiralanmıştır?”  ifadelerini kullandı.

İBB’den İstiklal Caddesi’nde 5 Ayrı Noktada Maske ve Dezenfektan Hizmeti

İnan Güney: Fetih Spor, Beyoğlu’nun Bir Değeridir

Fetih Spor’un Beyoğlu’nun bir değeri olduğunu ifade eden Güney, “1952 yılında kurulan Fetih Spor, Beyoğlu’nun bir değeridir. Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan tüm tarihi ve kültürel değerleri yok edenler sırayı spor alanlarına getirmiş durumdalar. Yıllık kira geliri ortalama 250 bin TL olan otopark, ortalama yıllık geliri 400 bin olan halı saha, 1500 M2 alanlı 36 bin TL kira veren nargile kafe (spor kulübü nargile kafe işletiyor?), köfteci ve spor kulübünün idare ofisleri olan, ortalama geliri yıllık 1 milyon TL olan alanın kulübe yıllık 60 bin TL ile kiralandığı doğru mudur? Doğruysa, kiralamanın tekrar değerlendirilip, Beyoğlu’ndaki 17 amatör spor kulübüne, gelirin eşit pay edilmesi şartıyla, alanın yeni kurulmakta olan Beyoğlu Kulüpler Birliği’ne verilmesi düşünülmekte midir?” sorularını yöneltti.

Güney’in verdiği soru önergesinin Başkanlık Makamı’na havalesi, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

CHP Beyoğlu’ndan Taksim’de ‘Zafer Bayramı’ Açıklaması