Connect with us

Ekoloji

GSÜ Rektörlüğü Kampüste Kedi Beslenmesini Yasakladı

gsü sokak hayvanlarını koruma kulübü

GSÜ Sokak Hayvanlarını Koruma Kulübü, GSÜ Rektörlüğü tarafından sahil kampüsteki kedilerin beslenmesinin yasaklandığını açıkladı. Karara sosyal medyadan birçok kullanıcı tepki gösterdi.

Galatasaray Üniversitesi Sokak Hayvanlarını Koruma Kulübü, sosyal medya hesabından bir çağrı yayınlayarak, sahil kampüsteki hayvanların beslenmesinin engellenmesinin kanuna aykırı olduğunu belirtti.

Sosyal medyada #GsüKedilerineSahipÇık etiketiyle, yaşam hakkı ihlali içeren rektörlük kararına karşı destek çağrısında bulunuldu.

Türkiye’deki Barınak Gerçeği: Barınak Mı? Toplama Kampı Mı?

GSÜ Sokak Hayvanlarını Koruma Kulübü: Hayvanların Aç ve Susuz Bırakılmasını Reddediyoruz

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

“Galatasaray camiasının bütün bileşenleri tarafından destek ve takdir görerek özveriyle çocuklarımızı büyüttük ve büyütmeye de devam edeceğiz. Her zaman okul yönetiminin uyarları doğrultusunda dikkatli olmaya çalışarak faaliyetlerimizi yürüttük. Bu süreçte beslenme noktalarımız azaltıldı. Erişimi az olan çocukları ellerimiziyle beslemeye çalıştık. Yine de yılmadık.

Pandemi döneminde zorluk çekmemeleri için harçlıklarımızla depolu mama ve su kapları aldık. Gönüllü arkadaşlarımız canlarını ortaya koyarak okula beslemeye yapmaya gittiler.

Beşiktaş’ta Söz Tutuldu: Pet Shoplarda Evcil Hayvan Satışı Yasaklandı

‘Kedilerin Yuvası Kırılarak Çöpe Atıldı’

Fakat kimsenin okulda olmadığı bu dönemde şimdi çok büyük bir zorlukla karşı karşıyayız! Rektörlük tarafından alınan gerekçesiz ve ani kararla sahil kampüste kedilerin beslenmesi yasaklandı!

Kedilerin en büyük ve sevdikleri yuvası kırılarak çöpe atıldı. Diğerleri ise erişemeyecekleri Yiğit Okur kampüsüne taşındı. Tüm bunlar özellikle kampüse erişimin yasak olduğu hafta sonu gerçekleştirilerek kedilerimiz 3 gün boyunca aç ve susuz bırakıldı.

Bilimin, Aklın ve Vicdanın Sesini Dinleyip Vegan Olun

‘Bu Onlar İçin Ölüm Demek’

Yıllardır düzeni kurulu olanların, ürkeklerin, anne ve yavru kedilerin arka tarafa taşınması mümkün değildir. Taşımak denense bile bütün düzenleri bozulacak bu sebeple Çırağan caddesinden geçmeye başlayacaklardır. Bu onlar için ölüm demek!

Bu sebeple 6199 sayılı kanun gereği kamusal alanda hayvanların beslenmesinin engellenmesini, aç ve susuz bırakılmasını reddediyor, sizi de bizlere destek olmaya çağırıyoruz.”