Connect with us

Yerel

Başkan Akpolat Duyurdu: ‘İsmet İnönü Parkı’ Koruma Altına Alındı

ismet Inönü parkı

Beşiktaş’ta bulunan ‘İsmet İnönü Parkı’ koruma altına alındı. Parkı korumaya alan imar planı değişikliği, İBB Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Akpolat: Tarihi Mirasımız İsmet İnönü Parkı Korumaya Alındı

Kararı sosyal medya hesabından duyuran Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte incelemelerde bulunduğumuz tarihi mirasımız İsmet İnönü Parkı’nı korumaya alan imar planı değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Meclisimize ve değerli Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Koruma Alanı Sınırlarında Bütünlük Oluşturulması Amacıyla

İstanbul 3 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun, geçen yıl mayıs ayında aldığı karar doğrultusunda, İBB tarafından hazırlanan imar planı değişikliği, belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi. Söz konusu değişiklikle ilgili olarak hazırlanan İmar Komisyonu raporunda şöyle denildi:

“23 Aralık 2019 tarihli İBB Başkanlık oluru doğrultusunda hazırlanan 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı değişikliği kapsamında; koruma alanı sınırlarında bütünlük oluşturulması amacıyla 13.09.2013 onaylı Nazım İmar Planının onama sınırları genişletilireke 684 ada 5 parseli de içine alacak şekilde revize edilmiş ve koruma alanı sınırı anılan Kurul kararı doğrultusunda söz konusu parselin sınırından geçecek şekilde düzenlenmiştir.”

Başkan Akpolat: ‘Ortaköy Vadisi’ Projesini Hayata Geçireceğiz

ekrem Imamoğlu rıza akpolat

İmamoğlu, İsmet İnönü Parkı’nı İncelemişti

Mayıs ayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat Beşiktaş’ta İBB işbirliğiyle yürütülen altyapı çalışmalarını incelemişti.

İki Başkan İsmet İnönü Parkı, Maçka Demokrasi Parkı, Kuruçeşme ve Bebek Parkı’nı ve Arnavutköy’e yapılan yeni park alanını ziyaret etmişti. Başkan İmamoğlu parklardaki eksikliklerin giderilerek tarihi dokuya uygun bir şekilde, vatandaşların istekleri doğrultusunda en iyi şekilde hizmet vereceklerini söylemişti

Beşiktaş’ta Söz Tutuldu: Pet Shoplarda Evcil Hayvan Satışı Yasaklandı