Connect with us

Ekoloji

Ayvalık Belediyesi: Bir Karışı Bile Aç Gözlü Rantçılara Teslim Etmeyeceğiz

Ayvalık Belediyesi

Dün gece geç saatlerde Ayvalık Şeytan Sofrası bölgesinde çıkan yangın, sabah saatlerinde söndürülebildi. Ayvalık Belediyesi yangına ilişkin açıklama yayınladı. Yangında 40 hektarlık alanın tamamen kül olduğu belirtildi.

Ayvalık Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yangının ilk tespitlere göre elektrik nakil hatlarından kaynaklandığı ifade edildi. Belediye açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

EDÇEP Çatısı Altında Dayanışma: Temiz Körfez, Temiz Edremit

Ayvalık Belediyesi: Kesin Çıkış Nedeninin Belirlenmesinin Takipçisi Olacağız

“Tabiat Parkımız içindeki Toka Otel mevkiinden başlayıp, fırtınanın etkisiyle hızla yayılan orman yangını, yangının başlangıç zamanının gece olmasının yarattığı olumsuz koşullara rağmen, büyük bir birlik ve devlet refleksi içinde teyakkuza geçip, sahada bulunan Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, Ayvalık Belediyemizin tüm saha personeli, Ayvalık Orman İşletme Şefliği çalışanların, Jandarmasından devlet erkanına, başta Sayın Valimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı’na, Kaymakamımızdan DSİ çalışanlarına, çevre belediyelerin itfaiye teşkiltatının ve elbette eline hortumunu, küreğini alıp söndürmeye koşturan duyarlı Ayvalık halkının insanüstü çabasıyla sabaha karşı kontrol altına alınarak söndürülmüştür.

İlk tespitlere göre elektrik nakil hatlarından kaynaklı olduğu belirlenen yangının, kesin çıkış nedeninin belirlenmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız.

Balıkesir İçin 7.2’lik Deprem Uyarısı: Edremit Fayı Tehlike Arz Ediyor

Yangında Yitirdiğimiz Tüm Canlılar ve Ağaçlar İçin İçimiz Kan Ağlıyor

Yangında yitirdiğimiz tüm canlılar ve ağaçlar için içimiz kan ağlasa da asli görevimizin Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nı korumak ve bu alanın bir karışını bile aç gözlü rantçılara teslim etmemek olduğu bilinciyle herkese teşekkür ederim.”