Connect with us

Ekoloji

Ayvalık’ta Orman Yangını: Yüreğimiz De Yanıyor

ayvalık orman yangın

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Şeytan Sofrası bölgesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Yangın şiddetli rüzgarın da etkisiyle büyüdü ve Badavut’la Sarımsaklı’ya kadar ulaştı.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir ve Ayvalık Belediyesi ekipleri, yangını kontrol altına almak için mücadele ediyor. Bölgede şiddetli rüzgar fırtınasının olduğu belirtiliyor.

Yangına gece olduğu sebebiyle havadan müdahale edilemediği bunun da yangının kontrol edilmesini güçleştirdiği kaydedildi. İzmir ve Çanakkale’deki ekiplerin de bölgeye sevk edildiği ve yangının yerleşim bölgelerine ulaşmaması için olağanüstü bir çalışma yapıldığı öğrenildi.

Balıkesir İçin 7.2’lik Deprem Uyarısı: Edremit Fayı Tehlike Arz Ediyor

Akın: Bu Yangın Kesinlikle Araştırılacaktır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın,  ”Ayvalık Şeytan sofrası bölgesindeki yangın Badavuta doğru ilerliyor. Ciğerimiz yüreğimiz yanıyor.  Yangının kontrol altına alınması için mücadele sürüyor, gece ve çok rüzgar olması müdahaleyi engelliyor. Yerleşim merkezine çok yakınlaşan yangının bir an evvel kontrol altına alınması için mücadele ediliyor. Gece ve bu rüzgarda meydana gelen bu yangın kesinlikle araştırılacaktır. Kimsenin yanına kar kalmayacaktır ” paylaşımında bulundu.

EDÇEP Çatısı Altında Dayanışma: Temiz Körfez, Temiz Edremit

Ayvalık Belediyesi: Gece ve Kuvvetli Fırtına Yangına Müdahaleyi Güçleştiriyor

Edremit Belediye Başkanı: Tüm Ekiplerimizi Komşumuz Ayvalık’a Sevk Ettik

Yaşam Savunucuları Eybek Dağı İçin Nöbette: RES İstemiyoruz