Connect with us

Politika

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan TTB’ye Destek Ziyareti

Kemal Kılıçdaroğlu TTB Türk Tabipleri Birliği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, “Kovid-19’la mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor… Hayatımda duyduğum en saçma söz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar:

Pandemi sürecinde toplumun her kesimi ciddi bir endişe içinde. Bu endişeyi giderecek olan aktörler siyasetçiler, polisler değil sağlık çalışanlarıdır, olay bir sağlık sorunudur. Bütün sağlık çalışanlarına şükran borçluyuz. Her bir sağlık çalışanları evine gitmiyor, sağlık çalışanlarının risk oranı yüzde 85. 

İBB’den 2 Tarihi Karar: 169 Yılda Bir İlk

Kılıçdaroğlu’ndan Türk Tabipleri Birliği Ziyareti: “Halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar.”

Sağlık çalışanları birden bire suçlu oldu. Çünkü onlar halka doğru bilgi vermek istiyorlar. Vay sen misin önlem al diyen? Kim diyecek bunu? 96 sağlık çalışanı hayatını kaybetti, 41’i hekim. Bunlar itiraz etmeyecekler de sarayı kim uyaracak.

Olay bir sağlık sorunu olduğuna göre bu uyarıyı yapması gerekenler sağlık çalışanları. Suç işlemiyorlar. Halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar.

Baştan bir strateji belirlemesi gerekiyordu iktidarın. Salgının önlenmesi gerekiyordu, yaptılar başta, sokağa çıkma yasağı, okulların kapatılması gibi. Ama bu kararların doğuracğaı bir şey vardı, işsizlik ve arkasından yoksulluk. Hükümetin buna da çözüm üretmesi gerekiyordu. 

Verileri bir siyasetçi değil bilim kurulu açıKlayacaktı. Alınması gereken önlemleri bir siyasetçi değil, bilim kurulu açıklayacaktı. Bunların hiçbirisi yapılmadı. 

Sayın Cumhurbaşkanı bilim kurulunun öncüsü değil, nasıl oluyor da talimatları yerine getiriyor. Doğru bilgiler verilmiyor. Vatandaşın yüzde 59’u bilgilerin doğru olmadığını düşünüyor. Halka doğru bilgilerin verilmesi gerekiyor.  

Kılıçdaroğlu’nu Hiç Böyle Görmediniz: Kandıra’da Kısa Tatil

‘Hastayı kurtarmak için çaba harcayan suçlu oldu’

Sağlık çalışanları özverili çalışıyor, günün 24 saati çalışıyor. Hangi politikacı 24 saat çalışıyor? Öyle bir noktaya geldik ki, hastayı kurtarmak için çaba harcayan, evine gidemeyen, dinlenme gününü belediyelerin sağladğı otel gibi yerlerde geçiriyor. Sonra bi hekimlere geldik dedik ki bu hekimler suçlu, TTB’nin kapatılması lazım. Niçin? Gerçekleri söyledikleri için. Baştan itibaren olayın ciddiyetinin, varolan devleti yöneten kesim bu oalyın ciddiyetini kavrayamadı. 

En başından söyledim yine söyleyeyim, uçak biletlerini KDV’yi 18’den 1’e indirdik. Pandemiyle ne ilgisi var bunun? 3 gün sonra da uçakla gitmek yasak… Hangi önlemlerin alınmsı gerekitğni uzmanlara sorar insan. 

Bütün sağlık çalışanlarına, bu ülkenin sade bir vatandaşı olarak teşekkür ediyorum. Sizlere minnet borçluyuz. 

‘Duyduğum en saçma söz’

Kovid-19’la mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor… Hayatımda duyduğum en saçma söz. 

Gerçekler dillendirilmeli ki siyaset kurumları ona göre önlem alsınlar. Siyaset kurumuna içinde yaşadıkları bütün tabloyu net bir şekilde sunuyorlar. Madem ki tek adam yönetimi var, TTB’yi, Eczacılar Birliği’ni falan çağırıp sorması gerekiyordu. Oradan oturup ahkam kesmek kolay, asıl suçlu dinlemeyenlerdir. Siyaset kurumunun oturup dinlemesi lazım, suçlaması değil.

Sağlıkta şiddet yeni bir olay değil. Tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum, sağlık çalışanlarına şiddet asla kabul edeceğimiz bir şey değildir.

Yeşiller Partisi Kuruldu: Türkiye’nin Yeşil Bir Politikaya İhtiyacı Var