Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Özgür Özel’den A Haber’e Sert Tepki: Bunun Hesabı Sorulur

özgür özel chp a haber hep

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP’ye yönelik gözaltı operasyonlarına ilişkin açıklamaları nedeniyle hedef gösterilmesine sert çıktı.

A Haber’in, kendisini elinde silah ile ‘PKK’lı bir terörist’ gibi göstermesini eleştiren Özel, “Korkutmak için yaptığınız, sindirmek için yaptığınız her hadsizliğe karşı, size meydan okuyoruz. Cürmünüz kadar yer yakamazsınız. Sarayın muhalefeti sindirmek için psikolojik operasyon aletine dönüştürdüğü medya gruplarından korkmuyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nu Hiç Böyle Görmediniz: Kandıra’da Kısa Tatil

A Haber’den Provokatif Görsel

İktidara yakınlığıyla bilinen A Haber, Özel’i HDP’ye yönelik yapılan operasyonla ilgili sözleri üzerinden hedef almış ve “CHP’li Özgür Özel’den ‘Kobani olayları’ operasyonunda gözaltına alınan HDP’lilere destek” başlıklı bir haber yayımlamıştı. A Haber bu haberiyle Özel’i, “PKK’nın Sözcüsü” diyerek hedef göstermişti.

Haberde kullanılan görselde ise Özgür Özel’in yüzünün, photoshop yöntemiyle elinde silah olan bir teröriste montajlandığı görüldü.

Yeşiller Partisi Kuruldu: Türkiye’nin Yeşil Bir Politikaya İhtiyacı Var

Özgür Özel: “Size meydan okuyoruz!”

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan açıklamasını gerçekleştiren Özel, şu ifadeleri kullandı:

“AKP ve MHP’nin yetkilileri tarafından son derece saldırgan üslupla siyasete alet edilen bu operasyonu eleştiren herkese saldırılıyor. İktidar partisine yakın medya grupları, akıl almaz bir biçimde fotomontaj resimlerle saldırıp, terörle partimizi ve şahsımı ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Bu küstahlığın, hadsizliğin, terbiyesizliğin hesabı kanun önünde sorulur. Yapılan işin gazetecilik olmadığı, utanç verici bir iş olduğu ortadadır. Bunun adı gazetecilik değil. Bunun hesabı sorulur. Hepsinin gözünün içine baka baka söylüyorum. Bir kelime eksik konuşmayacağız, bir santim eğilmeyeceğiz, bir adım geri gitmeyeceğiz. Biz bir santim eğilirsek siz Türkiye’ye diz çöktüreceksiniz. Buna izin vermiyoruz. Korkutmak için yaptığınız, sindirmek için yaptığınız her hadsizliğe karşı, size meydan okuyoruz. Cürmünüz kadar yer yakamazsınız. Sarayın muhalefeti sindirmek için psikolojik operasyon aletine dönüştürdüğü medya gruplarından korkmuyoruz” 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan TTB’ye Destek Ziyareti