Bizi Takip Edin

Politika

İmamoğlu: Yeni Taksi Projesine Halkın Yüzde 85 Desteği Var

ibb yeni taksi projesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 bin yeni taksi projesiyle ilgili, “İstanbul’daki kadar taksiden memnuniyetsizlik, dünyada yoktur” dedi.

Sözcü gazetesini ziyaret eden İBB Başkanı İmamoğlu, bir süredir belediyenin gündeminde bulunan mevcut 17 bin 395 taksiye, 6 bin yeni taksi daha ilave edilmesi konusunda halkın yüzde 85’inin desteğinin bulunduğunu söyledi.

Yeni Taksi Projesi: İstanbul’daki kadar taksiden memnuniyetsizlik dünyada yoktur

İmamoğlu, “Halkın, yüzde 85 civarında ciddi desteği var. İstanbul’daki kadar taksiden memnuniyetsizlik, dünyada yoktur.” ifadesini kullandı.

CHP’li Belediye Başkanı Koronavirüse Yakalandığını Açıkladı

‘Eki kayıtlardaki toplanma alanlarına bakarlarsa bulamazlaz’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun aralık ayında İstanbul’da tüm deprem toplam alanlarında tatbikat yapılacağına ilişkin açıklamasına da değinen İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Yeni deprem toplanma alanlarını biz tanımladık. Eğer bunlar öngörülüyorsa tatbikatlar yapılır. Ama eski kayıtlardaki toplanma alanlarına bakarlarsa bulamazlar. Yerinde AVM falan bulabilirler. Şu anda hem deprem toplanma alanları, hem de mevcut geçici barınma alanları sistemde yüklüdür, bellidir. Hatta bir kısmı için de çalışmalar sürüyor.”

CHP’den Demokrasi Raporu: Millet İttifakı’nın Sürdürülmesi Bir Zorunluluk

‘Belediye ve iştiraklerinin gelirlerinde 2 milyar liralık kayıp yaşandı’

Pandemi döneminde yaşanan gelir kayıplarına ilişkin bir soruyu da yanıtlayan İmamoğlu, “2019-2020 dönemine ait devletten gelen vergi paylarında çok ciddi bir azalma yaşamadık. Geçmiş yıla ait olduğu için. Ama önümüzdeki sene ciddi bir daralma yaşayabiliriz. Belediye ve iştiraklerinin gelirlerinde ise 2 milyar liralık bir kayıp yaşandı” bilgisini verdi.

CHP’li Özgür Özel’den A Haber’e Sert Tepki: Bunun Hesabı Sorulur