Connect with us

Politika

Avrasya Araştırma’nın Anketine Göre Büyükşehirlerdeki Son Durum

Avrasya anket ekrem Imamoğlu

Avrasya Araştırma tarafından 9-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen anketin sonuçları açıklandı. Anket sonucuna göre Ekrem İmamoğlu İstanbul’da vatandaşın yüzde 58,7’sinin beğenisini kazanmış durumda.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’ın yaptığı açıklamada 30 büyükşehirde gerçekleşen ankette “Büyükşehir Belediyelerinde son durum” ve “Bugün milletvekilliği seçimi olsa kim ne kadar oy alıyor” sorusuna yanıt arandığı ifade edildi.

Araştırma SMS yönlendirmeli online sistemiyle gerçekleşti. Araştırma 30 Büyükşehir Belediyesi  ve buralara bağlı 100 merkezi ilçeden vatandaşların  katılımıyla yapıldı.

Fatih Portakal Ekranlara Geri Döndüğünü Açıkladı: İşte Yeni Adresi

İBB Meclisi’nde Büyük Protesto: İYİ Parti Meclisi Terk Etti

Avrasya Araştırma: Vatandaşlar CHP’li Belediyelerden Memnun

Araştırmaya katılan vatandaşlara “Yaşadığınız ilin Büyükşehir Belediyes Başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz” sorusu yöneltildi.İstanbul’da vatandaşların yüzde 58.1’i Ekrem İmamoğlu’na, Ankara’da yüzde 57.3’ü Mansur Yavaş’a, İzmir’de yüzde 58.4’ü Tunç Soyer’e “Evet, oy veririm” dedi

Kulislerde Gündem: Seçim Barajının Düşürülmesi Üzerinde Duruluyor

Millet İttifakı İlçelerde Önde

Araştırmaya katılanlara sorulan “Yaşadığınız ilçe belediyesinin Covid-19 salgını ile ilgili tedbir ve hizmetlerinden memnun musunuz” sorusuna Millet İttifakı yönettiği ilçelerde yaşayan vatandaşların yüzde 53’ü “Evet, memnunum” yanıtını verdi. Cumhur İttifakı’nın yönettiği ilçelerde yaşayan vatandaşların ise yüzde 49.9’u “Evet, memnunum” yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Kürtçe Oyun Yasağına Tepki

Büyükşehirlerde Millet İttifakı Memnuniyeti

Vatandaşlara sorulan “Yaşadığını Büyükşehir Belediyesi’nin Covid-19 salgını ile ilgili tedbir ve hizmetlerinden memnun musunuz” soruya ise Millet İttifakı’nın yönettiği büyükşehirlerde yaşayanların yüzde 55.4’ü “Evet, memnunum” yanıtını verdi. Cumhur İttifakı’nın yönettiği büyükşehirlerde ise vatandaşların yüzde 48.8’i “Evet, memnunum” yanıtını verdi. Kayyum ile yönetilen belediyelerde ise vatandaşların yüzde 51.3’ü ise “Hayır, memnun değilim” yanıtını verdi.

En Yüksek Beğeni Oranı Muhittin Böcek’te

Araştırmaya katılan vatandaşlara “Büyükşehir Belediye Başkanı’nın icraatlarını beğeniyor musunuz” sorusu yöneltildi. 30 büyükşehir içerisinde beğeni oranı en yüksek 15 belediyenin 10 tanesi CHP’li belediyeler olarak öne çıktı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 60.8 ile ilk sırayı aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yüzde 58.7, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 58.5, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yüzde 54.1, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise yüzde 58.2 oranına ulaştı.

“AKP Yoksulluğu Aşmayı Değil İdare Etmeyi Tercih Ediyor”

İşte AK Parti’ye Yakın Şirketin İki Kez Yaptırıp Yayınlamadığı Seçim Anketi

AK Parti ve MHP Büyükşehirlerde Eridi

Araştırmaya göre 30 büyükşehirde “Bugün milletvekilliği seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna vatandaşların yüzde 27.9’u AK Parti, yüzde 25.1’i CHP, yüzde 10.2’si İYİ Parti, yüzde 6.9’u ise MHP’ye oy vereceğini söyledi. Vatandaşların yüzde 11.2’si ise kararsız olduğunu belirtti.

Muharrem Sarıkaya’dan Dikkat Çeken Erken Seçim Yazısı: 8 HDP’li istifa ederse…

İYİ Parti ve CHP Yükselişte

Kararsızlar dağıtıldığında ise CHP ve İYİ Parti’nin büyükşehirlerde oylarını yükseltirken Cumhur İttifakı’nın eridiği görüldü. Buna göre CHP’nin oyu yüzde 30.83, İYİ Parti’nin ise yüzde 12.53 oldu. AK Parti yüzde 34.27 oy alırken, MHP ise yüzde 8.47’de kaldı.