Connect with us

Yerel

Kadir Albayrak’ın Yükselişi: Büyükşehirlerde Memnuniyet Anketi Açıklandı

kadir Albayrak

Avrasya Araştırma 9-13 Ekim tarihlerinde büyükşehirlerde gerçekleştirilen memnuniyet anketinin sonuçları açıklandı. Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, en başarılı belediye başkanlarının başında geliyor.

Kadir Albayrak Yüzde 59.1 Beğeni Oranı İle En Başarılı 2. Büyükşehir Belediye Başkanı

Araştırmaya katılan vatandaşlara “Büyükşehir Belediye Başkanı’nın icraatlarını beğeniyor musunuz” sorusu yöneltildi. 30 büyükşehir içerisinde beğeni oranı en yüksek 15 belediyenin 10 tanesi CHP’li belediyeler olarak öne çıktı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 60.8 ile ilk sırayı aldı.

Listenin ikinci sırasını ise yüzde 59.1 beğeni oranı ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yüzde 58.7, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 58.5, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yüzde 54.1, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise yüzde 58.2 oranına ulaştı.

CHP’li Belediyeden ‘Köy Okulları’ Çağrısı: Atanamayan Öğretmenimiz Kalmaz

Büyükşehirlerde Millet İttifakı Memnuniyeti

Vatandaşlara sorulan “Yaşadığını Büyükşehir Belediyesi’nin Covid-19 salgını ile ilgili tedbir ve hizmetlerinden memnun musunuz” soruya ise Millet İttifakı’nın yönettiği büyükşehirlerde yaşayanların yüzde 55.4’ü “Evet, memnunum” yanıtını verdi. Cumhur İttifakı’nın yönettiği büyükşehirlerde ise vatandaşların yüzde 48.8’i “Evet, memnunum” yanıtını verdi. Kayyum ile yönetilen belediyelerde ise vatandaşların yüzde 51.3’ü ise “Hayır, memnun değilim” yanıtını verdi.

Trakya’yı Öldüren ‘Bitmeyen İhmal’: 285 Kilometrelik Zehir ve Daha Ötesi