Connect with us

Politika

Davutoğlu’na Göre AK Parti’nin Oy Oranı

ahmet Davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi Saygı Öztürk ve Elif Doğan Şentürk’ün KRT TV’deki yayınına katıldı.

Davutoğlu, şehitler gelirken Bahçeli’nin kendisini zora sokmak içi koalisyona hayır dediğini söyledi. Davutoğlu, “Bu iktidar 2023 seçimlerini göremez. 2021’de seçim muhtemel, 2022’de büyük ihtimaldir, 2023’e kalması küçük bir olasılıktır” dedi.

Ahmet Davutoğlu: “Bahçeli ‘Ben Yokum’ Diyecek”

Bahçeli’nin seçime giderken bu ekonomik enkazın sorumluluğunu almak istemeyeceğini vurgulayan Davutoğlu, “Seçime giderken Bahçeli, Ecevit’i ortada bıraktığı gibi Erdoğan’ı da bırakacaktır. Bu ittifakta ben yokum diyecektir” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücret açıklamasına da yanıt veren Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’na söylüyorum gerçek rakam budur yanındakilere inanmasın. Asgari ücrette şu anda Türkiye Avrupa’da Arnavutluk’tan sonra sondan ikincidir” dedi.

Kılıçdaroğlu: ‘Bir Tarafta Askıda Ekmek, Bir Tarafta 50 Bin Dolarlık Çanta”

“Bu Psikoloji Otoriter Liderlerin Psikolojisi”

“Sayın Bahçeli askıda ekmek ikram ediyorsa millete, Sayın Cumhurbaşkanının bugünkü tespiti yanlıştır” diyen Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı tespiti doğruysa o askıda ekmekleri niye israf ediyorsunuz, demek ki milletin ekmeğe ihtiyacı yok. Daha vahimi nedir biliyor musunuz? Bu psikoloji otoriter liderlerin psikolojisidir. İçinden çıktığı halkın gerçeğini unutur ve kendi dünyalarında yaşarlar. Herkesi o dünyada yaşıyor görürler” diye konuştu.

“AK Parti’nin Oy Oranı Yüzde 15 – 16”

“AK Parti’den kaçan oylar ki  şu an yüzde 15, 16 civarındadır” iddiasında bulunan Davutoğlu, “49,5’dan 34’lere düştü. Bahçeli, yeni partilerin çıkmasından, özellikle de Gelecek Partisi’nden rahatsız. Bugün askıda ekmeğin bir sorumlusu Erdoğan ise ikinci sorumlusu Bahçeli’dir” dedi.

Davutoğlu, Erdoğan ile her yerde tartışmaya hazır olduğunu vurguladı.

Mustafa Sarıgül İlk Atamasını Yaptı: İşte İstanbul İçin Görevlendirdiği İsim