Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Tanrıkulu: ‘Bu Sözlerin Sahibinin Kim Olduğunu Biliyoruz’

Sezgin Tanrıkulu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehdit edilmesine ilişkin bir açıklama yaptı. 

Organize suç örgütü liderliği suçlamasıyla yargılanan ve geçtiğimiz aylarda tahliye edilen Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine CHP’lilerden sert tepkiler geliyor.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da, kendi sosyal medya kanalı MST TV üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu tehditlere biz cevap vermeyeceğiz diyen Tanrıkulu, “Bu tehditlere Adalet ve Kalkınma Parti’sinin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin cevap vermesi lazım.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Tanrıkulu: “18 Yılda 25 Bin 716 İşçi Hayatını Kaybetti”

Sezgin Tanrıkulu: “Bu Sözleri Söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Liderliğini Yaptığı Koalisyondur.”

Yargı ne yapacak diye soran Tanrıkulu, “Başsavcılar kendiliğinden harekete geçebilecek mi böyle ağır bir tehdit karşısında? Acaba her sabah insanları 4’te 5’te sosyal medya paylaşımları sebebiyle gözaltına aldıranlar, bu tehdidi savuranları davetle mi çağıracaklar? Bütün bunlar, bu sözlerin sahibinin kim olduğunu ortaya koyacaktır. Bu sözleri söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin liderliğini yaptığı koalisyondur.” dedi.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı: İşte Yeni Koronavirüs Tedbirleri