Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Bulut: ‘Özel Hastaneler Fiyat Farkını Vatandaşa İade Etmeli’

Burhanettin bulut pcr testi

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, özel hastanelerin PCR testi için vatandaştan yüksek fiyat aldığı iddiasında bulunmuştu. Bu iddiayı gazeteciler Fatih Altaylı ve İsmail Saymaz doğruladı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında PCR (Koronavirüs) test fiyatlarına ilişkin bir tartışma yaşanmıştı. Bulut 250 TL olarak belirlenen testlerin, Bakan Koca’nın da kurucuları arasında olduğu hastane dahil olmak üzere birçok özel hastanede daha yüksek ücret alındığını iddia etmişti. Bakan Koca ise Bulut’un iddialarını yalanlamıştı.

PCR testi fiyatlarına ilişkin tartışmaya önce gazeteciler Fatih Altaylı daha sonra İsmail Saymaz dahil oldu. Altaylı test ücreti olarak 500 TL ödediğini ve “Bakan, muhalefete inanmıyorsa ben kendisine kredi kartı ekstremi gösterebilirim.” açıklaması yapmıştı.

Saymaz da bugünkü köşe yazısında Taksim’de özel bir hastanede test yaptırdığını ve KDV dahil 550 TL ödeme yaptığını duyurdu. Saymaz, “Bu tartışmada beni şahit yazarlarsa sevinirim.” diyerek sosyal medyadan da olayı açıkladı.

‘Sadece 3 Büyükşehirde Mart’tan Beri 14 Bin Kişi Yaşamını Yitirdi’

Burhanettin bulut chp adana

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut

Burhanettin Bulut: “Özel hastaneler aradaki fiyat farkını vatandaşa iade etsin.”

İki gazetecinin iddialarını doğrulaması üzerine Bulut, sosyal medya hesabından “Özel hastaneler aradaki fiyat farkını vatandaşa iade etsin.” çağrısında bulundu.

‘İstanbul Salgında Büyük Bir Tsunami Dalgasıyla Karşı Karşıya’