Bizi Takip Edin

Politika

Muharrem İnce’nin Parti Kurmasına Kılıçdaroğlu’ndan İlk Yorum

muharrem ince parti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah Medyascope’ta Gazeteci Ruşen Çakır’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ruşen Çakır’ın ‘Muharrem İnce parti kuracağını açıkladı. Ne diyorsunuz?’ sorusuna yanıt Kılıçdaroğlu, “Olabilir, parti kurmanın kuralları vardır. Gider İçişleri Bakanlığı’na dilekçenizi verirsiniz, partinizi kurarsınız.” ifadelerini kullandı.

CHP’den de birçok ismin ilgili olduğu söylendi sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Olabilir, kurduktan sonra görürüz ayrıntıları” şeklinde cevap verdi.

Siyaset Kulisi: CHP’de 25 İl Başkanı Görevden Mi Alınıyor?

Muharrem İnce Parti Kuracağını Açıklamıştı

Memleket Hareketi adı altında Türkiye’yi dolaşan Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde gazeteci Fatih Portakal’ın Youtube kanalına konuk olmuştu. Parti kuracak mısınız sorusuna İnce, “Evet, kuracağım” cevabı vermişti.

İnce, “Avrupa’daki pek çok partinin tüzüğünü inceliyor arkadaşlarımız. Üyelerin katılımını öngören, iletişim kurulabilen, ekonomik farklı bir şey yapacağız. Hemen hemen isim belli. Memleket Hareketi’ne yakışır bir isim olacak. Tek başımıza 50+1 alacağız. CHP’den görüştüğüm isimler var. Gelecekler, inanıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Muharrem İnce, Memleket Hareketi’nin A Takımını Açıkladı